Nestmedic podpisał umowę na sprzedaż systemu Pregnabit na pierwszym zagranicznym rynku

Dodane: 05.11.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Firma telemedyczna Nestmedic podpisała umowę z fińskim dystrybutorem Steripolar Oy. Umowa określa komercyjne warunki dystrybucji systemu telemedycznego Pregnabit w Finlandii i jest jednocześnie pierwszym krokiem w planowanej ekspansji międzynarodowej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Nestmedic i Steripol Oy ustaliły komercyjne warunki współpracy w zakresie dystrybucji systemu telemedycznego Pregnabit na rynku fińskim. Finlandia zaliczana jest do jednego z najbardziej otwartych rynków na innowacje i rozwiązania telemedyczne, a także o dużych nakładach finansowych na ochronę zdrowia i opiekę okołoporodową. Roczna ilość urodzeń w Finlandii wynosi 61 tyś., a prognozy wydatków na e-health w 2018 r. zakładają 41 mln dolarów.

Obecnie Nestmedic opracowuje plan integracji systemu Pregnabit z IT pierwszego szpitala w Finlandii, co po przeprowadzeniu procedury zakupowej w szpitalu, umożliwi złożenie zamówienia przez dystrybutora i sprzedaż systemu Pregnabit.

– Testy KTG Pregnabit przeprowadzane w jednym z wiodących szpitali zakończyliśmy z sukcesem. Dzięki temu mogliśmy prowadzić negocjacje z dystrybutorem dotyczące dopracowania warunków współpracy. Cieszymy się, że nasz wielomiesięczny wysiłek został zakończony podpisaniem umowy. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami dotrzymaliśmy terminu jej zawarcia i rozpoczynamy nowy rozdział w rozwoju Nestmedic. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpracujemy z partnerem, który ma ponad 30-letnie doświadczenie w dystrybucji sprzętu medycznego, co daje nam możliwość efektywnie komercjalizować nasz system na rynku fińskim – komentuje Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Podpisana umowa określa szczegółowe warunki handlowe współpracy oraz plan sprzedaży minimalnych ilości systemu telemedycznego Pregnabit na rynku fińskim. Spółka sprzedaje urządzenia oraz dostęp do platformy telemedycznej Pregnabit, jednak nie interpretuje wyników badań KTG. Będą one oceniane bezpośrednio przez personel medyczny lokalnego szpitala, podobnie jak badania ze stacjonarnych urządzeń. Nowy model nie wymaga od spółki ponoszenia kosztów stałych, a jednocześnie oferuje bardzo atrakcyjne marże i rentowność. Władze Nestmedic planują, że w przyszłym roku na fiński rynek może trafić kilkadziesiąt urządzeń, a system będzie sprzedawany w cenach znacząco wyższych niż na rynku polskim. W ramach realizacji strategii rozwoju, spółka planuje prowadzić postępowania przetargowe na zakup urządzeń w szpitalach w Finlandii oraz kontynuować rozmowy z dystrybutorami na innych rynkach.

Wejście na rynek fiński jest pierwszym krokiem do dalszej ekspansji na kraje skandynawskie należące do najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie w pierwszej fazie rozwoju biznesu poza Polską. Współpraca Nestmedic z Steripolar Oy i wdrożenie teleKTG Pregnabit w szpitalach stwarza możliwość rozwoju w kolejnych krajach skandynawskich, ze względu na współpracę tamtejszych klinik z fińskimi podmiotami.

– Wszystkie kraje skandynawskie są otwarte na innowacyjne rozwiązania telemedyczne wpływające na zwiększenie standardów opieki okołoporodowej i kładą bardzo duży nacisk na ochronę zdrowia. Dodatkowo, kluczową rolę w opiece okołoporodowej pełni tam położna, dla której nasz system jest dużym ułatwieniem w pracy – podkreśla Patrycja Wizińska-Socha.