Nestmedic wchodzi do Bułgarii

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Nestmedic wchodzi do Bułgarii

Udostępnij:

Polska firma telemedyczna Nestmedic poinformowała, że podpisała umowę z firmą Inter Business’91 Ltd. Umowa dotyczy dystrybucji urządzenia Pregnabit do bułgarskiego szpitala Maichin Dom. Zanim obie firmy podpisały umowę w szpitalu Maichin Dom w Bułgarii odbył się pilotaż polskiego rozwiązania. Oficjalnie urządzenie Pregnabit trafi do wspomnianej placówki między październikiem, a listopadem tego roku.

– Sprzedaż urządzeń Pregnabit do szpitala „Maichin Dom” to kolejny, istotny krok w realizacji ekspansji zagranicznej. Podpisaliśmy umowę dystrybucyjną ze spółką posiadającą bardzo duże doświadczenie we wprowadzaniu rozwiązań telemedycznych na rynek bułgarski. To dobrze rokuje dla kolejnych sprzedaży systemu Pregnabit w Bułgarii. Jesteśmy w trakcie implementacji systemu Pregnabit w szpitalu Maichin Dom, aby pacjentki mogły jak najszybciej korzystać z teleKTG Pregnabit i docenić jego zalety –   powiedział w rozmowie z mycompanypolska.pl Sławomir Bartoszcze, Director of International Expansion.

Szpital do którego trafi system Nestmedic, to największa placówka medyczna w całej Bułgarii. Każdego roku przychodzi tam na świat 4 tys. dzieci. Szpital specjalizuje się w prowadzeniu pacjentek, których ciąże są zagrożone. Natomiast firma Business’91 Ltd. zajmuje się dystrybucją urządzeń medycznych w Bułgarii od 30 lat. Podpisana umowa pomiędzy firmami zakłada sprzedaż polskiego rozwiązania do kolejnych punków medycznych.

Ekspansja Nestmedic

W lipcu tego roku informowaliśmy, że Nestmedic prowadzi szerokie działania związane z ekspansją na rynki zagraniczne. Finalizowane jest uruchomienie systemu Pregnabit w największym szpitalu w Finlandii – Helsinki University Hospital. Dobiegają końca pilotaże w Nigerii, Bułgarii (zapewne chodziło o pilotaż w szpitalu Maichin Dom) oraz Litwie. Równolegle Spółka prowadzi komunikację z partnerami z około 15 rynków zagranicznych (min. USA, Australii, Bułgarii, Włoch, Irlandii, Portugalii). Zgodnie z przyjętą strategią otwarcie rozmów na wielu rynkach wpływa pozytywnie na dywersyfikację ryzyka przesunięcia czasowego wejścia na poszczególne rynki.

Wtedy też firma podpisała umowę inwestycyjną z Deutsche Balaton Aktiengesellschaft, niemieckim funduszem inwestycyjnym, dotyczącą inwestycji w kwocie łącznej do ok. 8,6 mln zł. – Pozyskanie inwestora zagranicznego stanowi niezwykle ważny moment dla naszej spółki. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli mocniej skoncentrować się na wykorzystaniu międzynarodowego potencjału systemu Pregnabit. Chcemy jeszcze bardziej skupić się na najbardziej perspektywicznych rynkach, w szczególności USA, wykorzystując już zdobytą wiedzę i doświadczenie – komentowała wtedy Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Nestmedic S.A.

Jak widać plany o ekspansji firmy Nestmedic nabierają tempa, a patrząc na to o czym informowała firma jeszcze kilka miesięcy temu w kontekście planów wychodzenia poza granice Polski, możemy spodziewać się, że niebawem usłyszymy kolejne dobre wiadomości o Nestmedic.