Netflix będzie droższy. Czy Polacy zapłacą więcej?

Dodane: 13.04.2016

Adam Sawicki

Udostępnij:

Przedstawiciele Netflixa, amerykańskiej platformy VOD, rok temu zapowiadali, że podwyższą cenę za dostęp do usługi. I tak, użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych będą od maja płacić za pakiet Standard 9,99 dol. za miesiąc. Podwyżka nie obejmie polskich widzów, którzy od stycznia płacą regularną cenę.

Na zdjęciu: Reed Hastings, prezes Netflixa | fot. by re:publica/Gregor Fischer, flickr.com CC by 2.0 | modyfikacja: 632×348

Drożej w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

Do tej pory abonenci Netflixa ze Stanów Zjednoczonych płacili miesięcznie 7,99 dol. za pakiet Standard, który umożliwia im oglądanie filmów i seriali na dwóch urządzeniach, a także oferuje nieograniczony dostęp do materiałów w jakości HD. Od maja tego roku przyjdzie im jednak zapłacić za usługę o dwa dolary więcej. O czym przedstawiciele firmy informowali już rok wcześniej.

Wówczas stwierdzili, że wzrost ceny jest potrzebny, żeby wyrównać jej poziom względem użytkowników z innych krajów. Jednocześnie dali Amerykanom dwanaście miesięcy na oswojenie się z tą myślą i czas na ewentualną zmianę pakietu na tańszy. Za kilka dni mija jednak okres ochronny, a użytkownicy Netflixa zza oceanu będą płacić regularną cenę, która wynosi 9,99 dol. Przy czym nie otrzymają nic w zamian. Być może część z nich zrezygnuje z usługi.

Netflix w Polsce

Zmiana ta nie dotyczy jednak tylko Amerykanów. Ze wzrostem ceny muszą także liczyć się internauci z Wielkiej Brytanii. W ich przypadku usługa zdrożeje o 1,5 funta za miesiąc. Powodów do obaw, przynajmniej póki co, nie mają Polacy. Debiutując na naszym rynku, Netflix oferował widzom od samego początku pakiet Standard w regularnej cenie.

Przypomnijmy, że amerykański serwis VOD rozpoczął działalność w Polsce na początku stycznia tego roku. W tym samym czasie wkroczył także do 130 krajów m.in. Arabii Saudyjskiej, Rosji i Nigerii. Od tamtej pory strona internetowa serwisu nie została przetłumaczona na nasz język ojczysty.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem