Netguru przejęło białostocki Bitcraft. Firma planuje kolejne akwizycje

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Netguru uważnie przygląda się polskim firmom. Szuka kompetencji, które pozwolą mu zróżnicować ofertę. Ostatnio dołączył do niego zespół Bitcraft, czyli specjaliści od Pythona. To największa akwizycja w historii poznańskiej firmy.

źródło: Netguru.co

Kuba Filipowski zapytany o to przejęcie odpowiada, że Bitcraft to świetny zespół, dobra firma i dobry rynek. Dodaje, że tego typu podmioty w Polsce generują łącznie ok. 6 mld zł przychodu rocznie, zatrudniając łącznie blisko 25 tysięcy specjalistów. Akwizycja Bitcraft jest dla firmy ułatwieniem dalszego rozwoju i szansą na poszerzenie oferty.

Poszerzenie kompetencji firmy 

Bitcraft został założony w 2014 roku przez byłego lidera zespołu Android w Netguru, Kubę Protasiewicza i Michała Wasilewskiego. Software house ma w swoim portfolio projekty dla zagranicznych startupów, wśród których są brytyjski Loot, czy repozytorium dokumentów medycznych dla ponad 40 polskich szpitali. Filipowski nie chce zdradzić wyników finansowych Bitcraft. Tajemnicą pozostaje również kwota, jaką Netguru zapłaciło za przejęcie spółki Bitcraft. 

W rozmowie z Business Insiderem firma zapowiedziała, że akwizycja Bitcraft, a także ubiegłoroczne przejęcie Vorm, to dopiero początek. Na celowniku Netguru jest ponad 100 technologii oraz blisko 380 projektów. Filipowski wspomina, że wśród interesujących ich technologii są między innymi blockchain, computer vision czy machine learning. 

Kogo szuka Netguru? 

Dawid Marciniak, manager ds. inwestycji w Netguru, dodaje, że na ich liście znajdują się również firmy zajmujące się designem oraz testowaniem oprogramowania. To wszystko, aby pomóc klientom w dowolnych wyzwaniach, dlatego wybierając kolejnych partnerów Netguru patrzy na wiele czynników. Kuba Filipowski dodaje, że samo portfolio klientów nie jest celem przejęć. Przede wszystkim zwraca uwagę na ludzi i ich talenty. Świadczy o tym przypadek Bitcraft. 

Do Netguru dołącza cały zespół białostockiego software house’u, liczący 41 osób. Poznańska firma potrzebuje specjalistów, aby dalej się rozwijać. W poprzednim kwartale Netguru zatrudniło 50 osób i w najbliższych miesiącach planuje tę liczbę podwoić. Po akwizycji Bitcraft jej zespół będzie liczyć ponad 400 osób.