Nethone dołącza do Plug and Play Japan

Dodane: 01.06.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Nethone, globalna firma specjalizująca się w zapobieganiu oszustwom płatniczym online, została wybrana do programu akceleracyjnego Plug and Play Japan w kategorii Fintech. Polska firma dołączy 4 czerwca do 104 startupów z całego świata w Tokio.
Plug and Play Japan zaprosiło do Tokio 104 startupy działające w sześciu kategoriach (IoT, Fintech, Insurtech, Mobility, Brand & Retail oraz Hardtech & Health). Pośród 19 z nich, w kategorii Fintech znalazła się polska firma Nethone. Trzymiesięczny program akceleracyjny wystartuje 4 czerwca i potrwa do końca września – tzw. Summit Day odbędzie się 29 i 30 września w Tokio, a potem dodatkowo 6 października w Kioto.

– Japonia stale plasuje się w pierwszej piątce największych rynków e-commerce na świecie, z przychodami sięgającymi 97 mln dolarów w samym 2020 roku. Ponieważ jej obywatele dopiero od niedawna przechodzą od płatności gotówkowych do internetowych – można zakładać, że już niedługo oszustwa związane z płatnościami kartami kredytowymi offline będą mniejsze niż szkody generowane przez podobne oszustwa w internecie. Tu właśnie pojawia się Nethone. Dołączenie do akceleratora PnP w Japonii idealnie wpisuje się w nasz plan ekspansji na tym rynku, na którym już współpracujemy w zwalczaniu oszustw internetowych m.in. z wiodącą japońską firmą technologiczną – mówi Hubert Rachwalski, CEO Nethone.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem