Nethone przyjęto do elitarnego programu cyberbezpieczeństwa w paryskim kampusie STATION F

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Nethone jest jedynym startupem z Europy Środkowo-Wschodniej przyjętym przez Thales do elitarnego programu cyberbezpieczeństwa, prowadzonego przez koncern w paryskim STATION F – nowo otwartym, największym na świecie kampusie dla startupów.

Nethone – wiodący dostawca opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań do zapobiegania fraudom oraz z obszaru Business Intelligence – został wybrany przez koncern Thales – światowego lidera w dziedzinie technologii dla lotnictwa, kosmonautyki, transportu lądowego i obronności – do udziału w elitarnym programie cyberbezpieczeństwa, prowadzonym przez firmę w paryskim STATION F – największym na świecie kampusie startupowym. Thales wybrał do programu 9 firm (4 z Francji i po jednej z Polski, USA, Izraela, Szwajcarii oraz Holandii), których kompetencje i zakres działalności wzajemnie się uzupełniają, wzbogacając globalną ofertę koncernu.

Podczas sześciomiesięcznego programu, zespół Nethone otrzyma szerokie wsparcie ze strony koncernu Thales. Biorąc udział w serii szkoleń, sesji mentorskich i burz mózgów, polscy specjaliści z obszarów biznesu oraz technologii będą czerpać z bogatego doświadczenia ekspertów światowego giganta w zakresie m.in. rozwoju produktów i strategii.

Udział Nethone w programie zostanie zwieńczony wielkim komercyjnym wdrożeniem rozwiązań polskiej firmy przez jednego z klientów koncernu Thales.

Kluczową technologią opracowaną przez Nethone i docenioną przez jury programu cyberbezpieczeństwa Thales jest zaawansowane narzędzie do głębokiego profilowania użytkowników. Rozwiązanie pozwala pozyskiwać bogate, wiarygodne informacje o użytkownikach wchodzących w interakcje z serwisami internetowymi – zarówno za pośrednictwem stron WWW, jak i aplikacji natywnych. Gromadzone informacje dotyczą m.in. wykorzystywanego przez użytkowników oprogramowania, sprzętu, środowiska sieciowego oraz ich zachowania w interakcji z serwisem. Nethone wykorzystuje te dane do trenowania modeli opartych na Uczeniu Maszynowym (ang. Machine Learning), które w czasie rzeczywistym, z niespotykaną wcześniej dokładnością przewidują próby dokonania fraudu lub dostarczają unikalnych, praktycznych wniosków biznesowych.

– Od rozpoczęcia działalności w 2016 roku, Nethone rozwija się w zawrotnym tempie. Od samego początku naszą misją jest tworzenie rozwiązań, które pomagają organizacjom przekuwać zagrożenia i wyzwania na dochody i rozwój – powiedział Hubert Rachwalski, COO, Nethone. – Wierzymy, że jest to możliwe tylko poprzez nieustające uczenie się, otwartość i ciągły głód wiedzy. Cieszę się, że dzięki programowi cyberbezpieczeństwa w STATION F możemy uczyć się od najlepszych – dodał.