Neticle zwiększa kapitał o 2,5 miliona euro

Dodane: 16.10.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Enter Tomorrow Venture Capital Fund należący do Lead Ventures, finansowany przez MOL i MFB nabył udziały w startupie Neticle, który dostarcza narzędzia do monitoringu mediów online oraz analizy tekstów. Inwestycja w wysokości 2,5 miliona euro zostanie przeznaczona na dalszy rozwój i ekspansję rynkową
Startup z węgierskim kapitałem, dostarczający rozwiązania służące do monitoringu mediów online oraz analizę tekstu – świadczący swoje usługi już w dziewięciu językach – po udanym wejściu na rynek polski i austriacki, dzięki inwestycji liczącej 2,5 miliona euro, zarządzanego przez Lead Ventures funduszu venture capital Enter Tomorrow oraz wkładu Hiventures, wkracza na nowy poziom rozwoju.

– Oprócz przyspieszenia ekspansji rynkowej, inwestycję przeznaczymy na rozwój naszych produktów. W pierwszej kolejności, rozszerzymy nasze oprogramowanie służące do analizy wypowiedzi tekstowych Zurvey.io. W ramach zintegrowanego rozwiązania, zaproponujemy inteligentne narzędzia do tworzenia kwestionariuszy oraz ich automatycznej, natychmiastowej analizy, dzięki czemu zbieranie i analizowanie opinii klientów, pracowników i innych, stanie się jeszcze wygodniejsze. Dzięki rebrandingowi, udało nam się stworzyć portfolio produktów dla przedsiębiorstw, które jeszcze bardziej umocni naszą pozycję wiodącego gracza w regionie. Oczywiście, żeby zrealizować nasze plany, potrzebujemy rozwijać dalej nasz zespół – będziemy więc znacząco się rozrastać – mówi Péter Szekeres, dyrektor generalny i współzałożyciel Neticle.

Niezbędnym elementem konkurencyjności firmy, jest szybkie reagowanie na opinie klientów i pracowników oraz na pojawiające się na platformach internetowych wypowiedzi użytkowników. Możliwość szybkiej reakcji daje ogromną przewagę konkurencyjną, a taką zapewnia właśnie Neticle.

– Profesjonalny, oddany zespół Neticle stworzył unikalną technologię automatycznego rozpoznawania tekstu. W rezultacie wieloletnich prac rozwojowych, Neticle ze start-upu przeobraził się w scale-up. Jego innowacyjne rozwiązania mają już ugruntowaną pozycję na rynku, a Neticle jest gotowe, żeby z pomocą większego kapitału, zrobić kolejny krok do przodu. Lead Ventures koncentruje się na firmach będących w takiej fazie rozwoju, zarówno na Węgrzech, jak i w innych regionach Europy środkowej i wschodniej – mówi Ábel Galácz, dyrektor zarządzający Lead Ventures.

Lead Ventures rozpoczął działalność inwestycyjną rok temu, poprzedzając niniejszą transakcję, dokonał już trzech inwestycji scale-up na Węgrzech i w regionie. Podpisał umowę z węgierską szkołą programowania Codecool, z czeskim Neuron Soundware, zajmującym się diagnostyką głosową urządzeń przemysłowych oraz ze słowackim GA Drilling-iem, koncentrującym się na rozwoju technologii wiercenia plazmowego.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem