Nets za 315 mln zł finalizuje przejęcie Dotpay/eCard

Dodane: 04.01.2019

Mam Startup

Udostępnij:

4 stycznia Fundusz MCI sfinalizował transakcję sprzedaży dostawcy usług płatniczych online Dotpay/eCard. Nowym właścicielem firmy został Nets, cyfrowy lider w krajach nordyckich. Spółki uzyskały wymagane zgody organów regulacyjnych, które formalnie zatwierdziły warte 315 mln zł przejęcie.

Całkowity zysk Funduszu MCI wynosi ok. 255 mln zł z 40 proc. wewnętrzną stopą zwrotu (IRR) oraz trzykrotnym zwrotem Cash on Cash (CoC). Prezesem spółki pozostanie Andrzej Budzik, a marki Dotpay i eCard pozostaną na polskim rynku.

– Dzięki przejęciu Dotpay/eCard rozszerzamy naszą obecność w Europie i uzyskujemy dostęp do nowych możliwości w Polsce, która jest rynkiem szybko rozwijającym się, szczególnie w obszarze handlu elektronicznego. Naszym celem jest kontynuacja i wzmocnienie silnej pozycji, jaką zdobył Dotpay/eCard w ostatnich latach – zarówno poprzez inwestycje w rozwój organiczny, jak i poprzez dalszą konsolidację – powiedział Bo Nilsson, CEO Nets.

Dotychczasowa oferta produktowa Nets i Dotpay/eCard gwarantuje strategiczne dopasowanie obu podmiotów. Co więcej firmy będą korzystać z większej skali działalności i synergii dzięki wspólnym innowacjom.

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy i dalsze wzmacnianie oferty usług dla naszych merchantów. W ramach Grupy Nets przyśpieszymy wprowadzanie na rynek najnowocześniejszych rozwiązań, podkreślając dodatkowo naszą ambicję bycia liderem innowacji – skomentował Andrzej Budzik, prezes Dotpay/eCard.

Bardzo cieszymy się z finalizacji transakcji. Dotpay/eCard niewyobrażalnie rozwinął się w ostatnich latach, a teraz, z Nets będącym strategicznym inwestorem, ich przyszłość wygląda jeszcze bardziej obiecująco. Dla MCI inwestycja okazała się wielkim sukcesem, generując wyniki na poziomie 3.0 CoC i niemal 40% IRR w okresie inwestycyjnym trwającym trzy lata. Nieustannie poszukujemy dynamicznie rozwijających się spółek z obszaru digital economy. Szczególne podziękowanie należy się Zarządowi za owocną współpracę. Jednocześnie życzę Dotpay/eCard i Nets wielu sukcesów w przyszłości – dodaje Łukasz Wierdak, Investment Partner w MCI.

Dotpay/eCard zatrudnia około 80 osób. W 2017 roku odnotował dochody brutto w wysokości ponad 12 milionów EUR.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem