NeuroSYS pozyskał 5 mln zł na rozwój sztucznej inteligencji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

NeuroSYS pozyskał 5 mln zł na rozwój sztucznej inteligencji

Udostępnij:

Software house z Wrocławia otrzymał ponad 5 milionów złotych na rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Kapitał pozyskany od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zostanie przeznaczony na rozwój platformy e-learningowej, a dokładnie na wdrożenie modułu bazy wiedzy zasilanego algorytmami AI.

Grant naukowo-badawczy pozwoli na rozbudowę platformy e-learningowej Samelane o elementy sztucznej inteligencji. System umożliwi zautomatyzowane wdrażanie i szkolenie pracowników, szczególnie w branży przemysłowej i usługowej. Dzięki inteligentnym okularom, które łączą treści generowane komputerowo z naturalnym polem widzenia człowieka, możliwe będą szkolenia pracowników produkcyjnych całkowicie bez udziału instruktora. Analiza treści przez algorytmy AI umożliwi także stworzenie zaawansowanej wyszukiwarki treści szkoleniowych i błyskawiczne odnalezienie potrzebnych informacji na platformie e-learningowej.

Rozwiązanie sprawdza się w szczególnie w przypadku osób, które dopiero się uczą np. z działów obsługi klienta czy też potrzebujących odświeżyć wiedzę szkoleniową w konkretnym zakresie. – Zwłaszcza obecnie, gdy większość szkoleń została przeniesiona online, problemem staje się odnalezienie się w gąszczu plików i różnych formatów. Wyłowienie odpowiednich treści staje się praktycznie niemożliwe tradycyjnymi metodami. Dzięki sztucznej inteligencji, która analizuje wszystkie materiały szkoleniowe bez względu na ich format, odszukanie potrzebnych w codziennej pracy, wysoce dopasowanych informacji zajmuje sekundy. W oczywisty sposób przekłada się to na wzrost wiedzy w organizacji i zysk przedsiębiorstwa – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk, prezes NeuroSYS.

Już teraz platforma Samelane z powodzeniem funkcjonuje w firmach w Polsce i za granicą. Jedną z nich jest Comcast – największa na świecie korporacja mediowa i najpopularniejszy dostawca usług internetowych w Stanach Zjednoczonych. Z platformy stworzonej przez wrocławską firmę korzysta obecnie ponad 40.000 pracowników firmy Comcast w jej oddziałach zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Meksyku, Indiach, Filipinach, Rumunii czy Kolumbii.

Natomiast na rodzimym rynku platforma Samelane została wdrożona w Grupie Azoty – największej w Polsce spółce z branży chemicznej. Dzięki systemowi do e-nauki wiedza doświadczonych pracowników może pozostać w firmie, a koszty szkolenia nowej kadry zostały znacząco ograniczone. Produkt firmy NeuroSYS nie tylko wprowadził do Grupy Azoty kursy cyfrowe i oparte o rozszerzoną rzeczywistość, ale przede wszystkim ustrukturyzował proces transferu wiedzy w organizacji.

Wartość projektu Samelane wynosi  6.922.492,80 zł w tym grant z NCBiR 5.206.078,29 zł.