New Connect zyska nowego, silnego debiutanta już w lipcu – na giełdę wchodzi Webventure, właściciel marki R1NG.

Dodane: 10.05.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Na giełdę wchodzi Webventure S.A., spółka posiadająca jedną z najbardziej innowacyjnych ofert produktowych na polskim rynku. Flagowy projekt firmy to R1NG.pl, platforma pozwalająca na grę o prawdziwe pieniądze poprzez gry komputerowe typu casual.

Na giełdę wchodzi Webventure S.A., spółka posiadająca jedną z najbardziej innowacyjnych ofert produktowych na polskim rynku. Flagowy projekt firmy to R1NG.pl, platforma pozwalająca na grę o prawdziwe pieniądze poprzez gry komputerowe typu casual. Webventure jako pierwsze w Polsce wypuszcza tego typu produkt także na telewizory i e-kioski oraz rozpoczyna ekspansję globalną.

Wejście na rynki NewConnect to dla Webventure oficjalny krok w kierunku dynamicznej ekspansji międzynarodowej. Pozyskane środki inwestycyjne pozwolą spółce na natychmiastową realizację opracowanej już strategii i wejście do grona światowej czołówki deweloperów gier casual na pieniądze. – mówi Piotr Wiktorowski, Dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu Webventure.

Projekt R1NG.pl zwyciężył w programie Dragon’s Den w 2011 roku. Od tego czasu Webventure zdobył pozycję lidera w swojej branży na terenie Polski. Pionierska platforma oferująca realne, pieniężne wygrane w oparciu o popularne gry przeglądarkowe przyciągnęła ponad 140 000 odbiorców. Webventure intensywnie rozwija projekt zwiększając obszar działań o nowe platformy i kraje.

W ramach współpracy z TP S.A. / Orange projekt R1NG został przeniesiony na telewizory, gdzie ponad 700 000 abonentów będzie mogło grać i wygrywać za pomocą pilota telewizyjnego. Webventure udostępni również platformę R1NG w dedykowanej wersji na e-kioski. Te urządzenia staną w barach, klubach, salonach gier i innych miejscach publicznych umożliwiając rozgrywki o prawdziwe pieniądze. Podbój rynku polskiego to jednak dopiero początek i Webventure wraz z projektem R1NG rusza z ekspansją na rynki światowe pod nową nazwą GamesMasters.com.

Ze sprecyzowanymi planami na przyszłość Webventure wchodzi w lipcu na NewConnect. Pozyskane środki to dla spółki przepustka do światowej czołówki branży gier online. Z kolei dla inwestorów lokowanie środków w Webventure to gwarancja udanej i dochodowej inwestycji w biznes z globalnymi perspektywami. Inwestorów zainteresowanych spółką Webventure S.A. i jej debiutem giełdowym zapraszamy do kontaktu, poprzez stronę webventure.pl lub z naszym Autoryzowanym Doradcą pod adresem NobilisCounsels.com

źródło: informacja prasowa