Od marca 2011 trwa konkurs „Przedsiębiorcy z naszej szkoły", którego celem jest szerzenie przedsiębiorczości oraz przełamanie negatywnych stereotypów na temat biznesu. Szkoły zaangażowane w konkurs otrzymują możliwość nawiązania współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, na wzór brytyjskiego systemu nauczania.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Uczniowie przeprowadzają wywiady z lokalnymi przedsiębiorcami bądź znanymi absolwentami ich szkół. Poznają tajniki sukcesu, pytają o porażki oraz czynniki, które zadecydowały o prowadzeniu własnej firmy. Następnie publikują wywiad na stronie konkursu: http://znaniabsolwenci.pl/.  W każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 500 zł. Wiedza zdobyta w czasie tych rozmów jest bezcenna, a stworzony ranking ma zaktywizować młodzież do wzięcia udziału w konkursie i jego następnych edycjach.

Poprzez ten projekt staramy się dotrzeć do aktywnych nauczycieli oraz organizacji, które działają na rzecz przedsiębiorczości. Chcemy, aby stworzona baza ułatwiła nam komunikację i promocję ogólnopolskich inicjatyw skierowanych do uczniów i szkół.

Przygotowaliśmy specjalny formularz, który ułatwia przeprowadzenie lekcji i zachęca uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt poprzez stronę internetową. Richard Lucas, który jest inicjatorem tego konkursu, chętnie odpowiada na zaproszenie szkół i promuje go osobiście- jako przedsiębiorca w ciekawy sposób opowiada o korzyściach płynących z prowadzenia działalności gospodarczej.

Konkurs trwa do 31 października, a wręczenie nagród nastąpi w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Inicjatywa jest wspierana przez  Kuratorium Oświaty w Krakowie, Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki, a także przez Radio Pryzmat.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)