8 polskich firm otrzymało nominację w organizowanym przy współpracy TechCrunch Europe konkursie The Europas Awards. Polskie projekty konkurują z firmami technologicznymi z całej Europy. Pomóc w odniesieniu sukcesu może każdy – wystarczy oddać swój głos na stronie portalu TechCrunch.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

The Europas Awards to doroczny konkurs mający na celu wyróżnienie najważniejszych młodych, europejskich firm działających w przestrzeni Internetu. Nominacje w konkursie zostały przydzielone w ramach obrad grupy ponad 20 inwestorów oraz ekspertów branży technologicznej pod przewodnictwem Mike'a Butchera, który na co dzień jest redaktorem portalu TechCrunch Europe.

Wśród przedsiębiorstw mających szansę na zwycięstwo w 21 różnych dziedzinach znalazło się 8 firm z Polski. Każda ma szansę na uzyskanie inwestycji w wysokości 50 tysięcy euro (która przysługuje ostatecznemu zwycięzcy) od grupy venture capital DFJ Espirit. Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 listopada na specjalnej gali w Londynie, a już dziś każdy może pomóc polskiej firmie oddając na nią głos pod niniejszym adresem.

Polskie nominowane firmy to:
SaveUp – aplikacja służąca do mobilnych zakupów multimediów
Future Simple - firma, która tworzy własne startup'y internetowe oraz pomaga serwisom i sklepom internetowym osiągać lepsze wyniki biznesowe.
Zubibu -  usługa pozwalająca sklepom internetowym łatwo uruchomić dodatkowe kanały sprzedaży, zwłaszcza gdy te chcą dotrzeć do klientów korzystających z urządzeń mobilnych.
GammaRebels – polska nominacja w kategorii „Best European Startup Accelerator“, czyli za pomoc w rozwoju startupów.
BookLikes – serwis polecający książki, oparty na innowacyjnym algorytmie.
Filmaster – oferują ogromną bazę danych recenzji filmów, tworzona przez użytkowników.
HardGamma – fundusz inwestujący w startupy (działania typu seed).
myGuidie – to platforma służąca do komunikowania turystów z lokalnymi przewodnikami.
Krzysztof Kowalczyk – został nominowany w kategorii „Best VC Partner of the Year“

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)