Powiększenie skali biznesu, m.in. dzięki kolejnym lokalizacjom magazynów, rozwojowi software i ekspansji międzynarodowej — to wyzwania, jakie stawia sobie zespół Omnipack.

W lipcu tego roku spółka Omnipack zamknęła rundę finansowania, pozyskując od inwestorów 5 mln zł nowego kapitału. Omnipack specjalizuje się w logistyce i fulfillmencie dla e-commerce. Firma zapewnia całkowitą obsługę procesu – przechowywanie towaru, pakowanie i wysyłkę zamówień, obsługę zwrotów oraz usługi dodatkowe.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wśród zainteresowanych ulokowaniem kapitału w firmie były zarówno polskie, jak i europejskie fundusze inwestycyjne. Firma podjęła jednak decyzję o współpracy z inwestorami prywatnymi, co umożliwia jej zachowanie większej elastyczności i podejmowanie szybszych decyzji.

Dodatkowe środki spółka przeznaczy m.in na otwarcie nowych lokalizacji magazynowych, jak również rozwój oprogramowania do zarządzania procesem logistycznym.

Obecnie Omnipack obsługuje ponad 50 sklepów internetowych, a ponad setka potencjalnych klientów jest na etapie rozmów. Firma ma ambitne plany. Zamierza podbić segment fulfillmentu e-commerce w Polsce i kontynuować ekspansję europejską.

Komentarze (0)