Konkurs Biznes na 5 ma dać małym i średnim firmom możliwość pozyskania kapitału, co w konsekwencji pomoże im przyspieszyć rozwój, rozwinąć działalność na nowe rynki, uwiarygodnić się, aby móc podpisać nowe kontrakty z dużymi partnerami; uzyskać płynność i stabilizację finansową na realizację (lub dokończenie) rozpoczętych inwestycji i innowacji.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wnioski można składać od 12 września do 31 października poprzez wypełnienie formularza na stronie www.biznesna5.pb.pl. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

- Interesują nas wszystkie te branże, które mają w sobie element innowacyjności. Innowacyjny może być produkt, usługa, technologia, proces sprzedaży czy nawet sposób dotarcia do klienta lub model dystrybucji produktów czy usług — mówi Łukasz Kręski, Członek Zarządu BBI Seed Fund, fundatora nagrody.

- Nie szukamy kolejnych aplikacji na smartphony czy projektów typu internetowych portali społecznościowych — dodaje Andrzej Ziemiński, Członek Zarządu BBI Seed Fund, — Interesuje nas realny rynek – innowacje, które zmienią otaczający nas świat.

Zaproszenie kierowane jest do osób prowadzących mikro-, małe i średnie firmy z dowolnego sektora, które mają w sobie element innowacyjności. Do wygrania jest 5 milionów złotych, a wszyscy zainteresowani nagrodą muszą spełnić pięć podstawowych warunków:

  • posiadać element innowacyjności;
  • mieć możliwość skalowania w obszarze globalnym;
  • dysponować rynkowo udowodnionym modelem biznesowym;
  • posiadać rynkowo sprawdzony model biznesowy;
  • zaangażowane w projekt minimalne środki własne lub środki pozyskane z dotacji;
  • stwarzać możliwość szybkiego rozwoju po dokonaniu inwestycji;

Nagrodą oraz główną korzyścią dla Zwycięzcy jest inwestycja finansowa BBI Seed Fund w firmę w wysokości nawet 5 mln złotych. Jednak wsparcie finansowe to nie wszystko. Fundusz zapewni Zwycięzcy wsparcie managerskie w opracowaniu planów dalszego rozwoju firmy, w przebudowanie modelu biznesowego, w ekspansji na rynki zagraniczne.

19 września o godz. 17:30 odbędzie się webinarium on-line na stronie www.biznesna5.pb.pl „Jak wygrać 5 milionów”, na którym Partnerzy Zarządzający Funduszem BBI Seed Fund oraz Pulsu Biznesu przybliżą warunki konkursu.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)