Serwis adresowany jest do rodziców małych dzieci oraz ich najbliższych krewnych i przyjaciół. Serwis umożliwia gromadzenie informacji o dziecku i dzielenie się nimi z najbliższymi członkami rodziny i przyjaciółmi oraz pozyskiwanie praktycznych wskazówek istotnych dla sprawowania prawidłowej opieki nad małym dzieckiem.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Mojabobostrona.pl to miejsce, w którym rodzice łatwo i bezpiecznie mogą tworzyć niezwykły pamiętnik najważniejszych chwil z życia swojego dziecka (BOBOPAMIĘTNIK), gromadzić zdjęcia, filmy i nagrania dźwiękowe bobasa (BOBOALBUMY), znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań (FORUM DYSKUSYJNE, ARTYKUŁY, FORUM EKSPERCKIE – ze specjalistami różnych dziedzin, m.in. z psychologiem, prawnikiem, dietetykiem, stylistką) , a także korzystać z narzędzi umożliwiających szybki dostęp do najważniejszych informacji medycznych dotyczących dziecka (BOBOALERT).

Pomysł serwisu podsunęło jego wykonawcom – firmie Bobomedia - samo życie. W dzisiejszych czasach coraz więcej rodzin rozsianych jest po całym kraju lub świecie.  Często najbliżsi krewni (zwłaszcza dziadkowie) i przyjaciele rodziców małego dziecka nie mogą na bieżąco obserwować, jak maluch rośnie, jak się rozwija, jak zdobywa nowe umiejętności. W efekcie zapychamy nasze skrzynki mailowe dziesiątkami zdjęć malucha lub chwalimy się naszym bobasem na stronach internetowych, nie zawsze do tego właściwych (np. na stronach o zupełnie innym profilu lub nieposiadających odpowiednich zabezpieczeń). Stąd pomysł stworzenia serwisu, w którym szybko, łatwo i zupełnie za darmo założymy stronę swojemu dziecku.  Serwis gwarantuje najwyższej klasy zabezpieczenia, w tym szyfrowanie transmisji danych przy pomocy protokołu SSL. Dodatkowo użytkownik może indywidualnie ustawiać opcje dostępu do profilu dziecka - od opcji dostępu dla wszystkich użytkowników serwisu, przez dostęp ograniczony wyłącznie do zaakceptowanych przyjaciół, po pełną blokadę dostępu do profilu włącznie.

Właściciele serwisu zadbali o ciekawe rozwiązania funkcjonalne i technologiczne. Użytkownicy mogą uzupełniać pamiętnik Bobasa bezpośrednio z telefonu komórkowego (dzięki prostej opcji zezwalania na dodawanie zdjęć, pamiętnik mogą też uzupełniać dziadkowie, niania lub inne osoby upoważnione przez rodziców). Przy tworzeniu fotoalbumów, użytkownicy korzystają z przyjemnej w obsłudze, prostej aplikacji do obróbki zdjęć. Kolejna ciekawostka to forum eksperckie, które zakłada nie tylko wymianę pytań i odpowiedzi, ale również bazę wątków autorskich publikowanych przez ekspertów oraz wyjątkową opcję prywatnej konsultacji, czyli porady on-line niewidocznej dla pozostałych użytkowników serwisu. Aktualnie trwają prace nad kolejnymi funkcjonalnościami strony. Oferta zostanie uzupełniona o bazę miejsc przyjaznych rodzinie, sklep z zabawkami i artykułami dziecięcymi, materiały redakcyjne (z naciskiem na artykuły eksperckie).
Rozszerzeniem oferty serwisu mojabobostrona.pl jest unikalna aplikacja Boboalert.com. BOBOalert umożliwia stały dostęp do podstawowych danych medycznych dziecka, takich jak: grupa krwi, uczulenia, alergie, stale przyjmowane leki, kontakt do lekarza, kontakt do poradni specjalistycznych. Aplikacja zawiera również podręczny poradnik Pierwszej Pomocy – zbiór cennych wskazówek, jak postępować w nagłych wypadkach zagrażających zdrowiu i życiu dziecka.

O wysokiej użyteczności aplikacji Boboalert świadczą m.in. takie opinie:

- Aplikacja BOBOalert jest nowoczesnym narzędziem mającym poprawić bezpieczeństwo małego dziecka. W sytuacji kryzysowej daje szybki dostęp do niezbędnych informacji medycznych o dziecku i kontakt do lekarza, który je zna. Zawiera skrótowy poradnik pierwszej pomocy przedmedycznej. Polecam ją rodzicom, dziadkom i wszystkim osobom o opiekującym się maluszkiem - wszystkim, którym dobro dziecka leży na sercu. - Lek. Med. Katarzyna Raczek-Pakuła, lekarz pediatra, konsultant laktacyjny IBCLC, członek zarządu Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Ciekawa formuła serwisu, oferowane funkcjonalności, ładna grafika, prosta nawigacja czy atrakcyjne narzędzia – to tylko kilka z atutów, dla których warto zajrzeć na mojabobostrona.pl. Zapraszamy!

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)