... ... ...

Znajdź kompana do wspólnych treningów dzięki aplikacji Dropsport

Dodane

01-02-2013

Mam Startup

Długie zimowe wieczory sprzyjają lenistwu. Jednak coraz więcej ludzi nie chce się nudzić i chciałoby wykorzystać czas trochę bardziej aktywnie. Tylko jak znaleźć motywację? Z pomocą przychodzi aplikacja „Dropsport”, dzięki której każdy może znaleźć sobie kompana do wspólnego uprawiania sportu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Pomysł na projekt narodził się w głowie studentki informatyki na AGH, Marty Ryłko właśnie z potrzeby odnalezienia „zapaleńców”, z którymi mogłaby uprawiać ulubione sporty. Jak sama twierdzi, nic tak nie motywuje do treningów i nie pomaga ich przetrwać, jak drugi człowiek. Wspólnie z Kamilem Figielą, również studentem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej w styczniu tego roku stworzyli aplikację, zarówno mobilną jak i internetową.

Projekt jest skierowany do każdego, kto regularnie bądź sporadycznie uprawia jakąś dyscyplinę sportową. A ogłosić się można z naprawdę wszystkim – siłownią, fitnessem, bieganiem, pływaniem, czy sportami zespołowymi, a nawet... wyprowadzaniem psa. Nie zabraknie również miejsca na poszukiwania wspólnych wyjazdów na narty i snowboard.

Do serwisu logujemy się poprzez konto Facebookowe, ale dostępny jest on również jako aplikacja dla telefonów z systemem Android, dzięki czemu użytkownicy mogą w mobilny sposób korzystać z funkcji Dropsportu.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i nie powinno dla nikogo stanowić problemu, bowiem jest ona bardzo wygodna i intuicyjna. Jeśli chcemy sprawdzić, kto w naszej okolicy oddaje się aktywnemu wypoczynkowi, do dyspozycji mamy mapkę. Możemy również wyszukiwać konkretną dyscyplinę sportu lub zaplanowane treningi w danym dniu. W przypadku, gdy nic nie będzie nam odpowiadało, mamy możliwość ogłosić swoją własną aktywność. Później wystarczy poczekać, aż inni zaczną do nas dołączać.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)