Już 28 listopada Fundacja Netcamp zaprasza na 6. urodziny inspirujących spotkań IT w Szczecinie. Czy czeka nas rewolucja mobile internet of things, na czym polega fenomen wirtualnej waluty Bitcoin oraz gdzie jest biznes w druku 3D – o tym będzie można przekonać się osobiście na urodzinowym Netcampie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Już od 6 lat inspirujemy rozwój branży IT w regionie. Podczas urodzinowego spotkania prelegenci opowiedzą o technologiach przyszłości, które zmieniają nasz świat – mówi Maciej Jankowski, organizator inspirujących spotkań i Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp.

Urodziny Netcampa to wyjątkowe wydarzenie w którym udział weźmie prawie 200 osób z branży IT. Wydarzenie odbędzie się w  klubie Imperium (ul. Bohaterów Warszawy 34/35) aby wziąć w nim udział wymagana jest rejestracja na stronie http://www.netcamp.pl/urodziny. Dla osób które nie mogą wziąć osobiście udziału w wydarzeniu organizatorzy planują transmisję online na kanale YouTube.

Program spotkania:

Bitcoin - znak nowych czasów czy element starego porządku - Tomasz Młoduchowski, Blattaria Ltd.

Gdy 3 stycznia 2009r. tajemniczy Satoshi Nakamoto zwrotem <> otworzył łańcuch ksiąg rachunkowych Bitcoin, nikt nie spodziewał się iż w ciągu niespełna 3 lat, temat trafi do biur kongressmanów, a kapitalizacja rynku Bitcoin przekroczy 8 mld. zł. W międzyczasie Bitcoin był tłem wielu zjawisk, od zainspirowania światowej, anonimowej sieci wzajemnego zaufania (Web of Trust), przez serwisy sprzedaży towarów bez ograniczeń formalno-prawnych do systemów ekspresowego przesyłu pieniądza i rewolucji demokratycznych. Prezentacja odpowie na pytanie <> - przedstawiając zarówno naturalnie konsensualny sposób podejmowania decyzji przez społeczność, jak i wiele dróg i spekulacji na temat następnych kilku lat."

Druk 3D - where is the money? - Michał Frączek - Materialination

Prezentacja przedstawi charakterystkę rynku druku 3D - kto na nim dzisiaj najwięcej zyskuje? Czy są to producenci drukarek? Materiałów eksploatacyjnych? Wzorców? A może usługi? Jak będzie w przyszłości? Jakie są teraz największe wyzwania? Czy druk 3D ma ambicje stać się tak popularny jak zwykłe drukarki? Czy powstaną (a może już są) punkty "ksero 3D"? Gdy się już zdecydujemy - szybkie tips&tricks składania własnej drukarki 3D.

iBeacons czyli Internet of Things w praktyce - Marcin Klimek, Estimote i Paweł Sołyga Tooploox

Internet of Things nie jest nową teorią, ale zdecydowanie jest rewolucyjna. Przedstawiona w 1999 roku przez Kevina Ashtona opisuje Świat, w którym wszystkie urządzenia codziennego użytku komunikują się ze sobą i pracują by nasze życie stało się łatwiejsze. Do tej pory koncepcja ta istniała jedynie w teorii. Jednak postępująca miniaturyzacja oraz pojawienie się na rynku rozwiązań takich jak iBeacon pozwoli by Internet of Things mógł w końcu stać się rzeczywistością i na zawsze zmienić nasze życie.

Internet of Things małymi krokami staje się rzeczywistością. Duży wpływ na rozwój tego fenomenu ma technologia iBeacon. W prezentacji przybliżymy koncepcję Internet of Things, omówimy zasadę funkcjonowania, możliwości i zastosowania technologii iBeacon. Zademonstrujemy też działanie iBeaconów w praktyce.

MamStartup jest patronem wydarzenia

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)