Około 100 programistów, grafików i innowatorów wykorzysta możliwości chmury obliczeniowej e24cloud przy tworzeniu nowych przedsięwzięć internetowych i mobilnych w ramach Poznań Startup Weekend. Podczas 54-godzinnego spotkania uczestnicy przygotują projekty startupów z zakresu nowych technologii. Firma Beyond.pl, właściciel marki e24cloud, została partnerem tego wydarzenia.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Startup Weekend to międzynarodowy cykl spotkań organizowany w 130 miastach na całym świecie, w dniach 7-9 października odbędzie się po raz drugi w Polsce. Do tej pory w imprezie wzięło udział ponad 12 000 uczestników, którzy stworzyli ponad 1000 projektów z zakresu nowych technologii internetowych i mobilnych. Podczas prac developerskich zespoły projektowe mogą korzystać z porad doświadczonych mentorów, a także z nowoczesnej infrastruktury informatycznej, takiej jak przechowywanie i przetwarzanie danych w modelu chmury obliczeniowej e24cloud.

- Uczestnikom Poznań Startup Weekend gwarantujemy dostęp do chmury e24cloud podczas spotkania, a wybranym także przez kolejne dwa miesiące, czyli w okresie najbardziej intensywnych działań przy projekcie - mówi Michał Grzybkowski, Prezes firmy Beyond.pl, która jest właścicielem marki e24cloud. - Zapewnienie wydajnego zaplecza informatycznego jest jednym z ważniejszych czynników przy rozwoju firm technologicznych w fazie startup. Początkujący przedsiębiorcy nie mogą pozwolić sobie na inwestycję w drogą infrastrukturę informatyczną, a dzięki rozwiązaniu e24cloud mają możliwość skorzystania np. z 32-procesorowego serwera, czy 5 TB powierzchni dyskowej na kilka dni, czy nawet godzin – dodaje.

Chmura obliczeniowa e24cloud dostarcza infrastrukturę informatyczną w oparciu o rozwiązanie IaaS (Infrastructure as a Service). Jej użytkownicy nie muszą kupować sprzętu serwerowego i sieciowego. Dzięki temu nie tylko obniżają koszty, ale także zapewniają sobie dostęp do nowoczesnych, wydajnych technologii serwerowych i oprogramowania do wirtualizacji. Użytkownicy chmury nie muszą także samodzielnie dbać o bezpieczeństwo i dostępność danych. Rozwiązanie doskonale nadaje się do serwisów WWW, systemów e-commerce, środowisk produkcyjnych i innych wymagających rozwiązań webowych.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)