Newspoint podsumowuje udział w weXelerate. Zachęca inne startupy do udziału w programach akceleracyjnych

newspoint podsumowuje udzial w wexelerate zacheca inne startupy do udzialu w programach akceleracyjnych
Udostępnij:
Newspoint, firma monitorująca media, wzięła udział w pierwszym batchu austriackiego akceleratora weXelerate. Firma chwali się, że dzięki kontaktom nawiązanym w trakcie pobytu w akceleratorze zdobyła wielu nowych partnerów biznesowych i klientów.

fot. unsplash.com

Celem firmy był udział w programie, który wspiera kompleksowo przedsiębiorców zapewniając miejsce do pracy, mentoring na wysokim poziomie, szkolenia, relacje biznesowe i pomoc w planowaniu międzynarodowej ekspansji. weXelerate okazało się idealnym wyborem, ponieważ Austria jest ważnym rynkiem dla Newspointa.

Wiedza niezbędna do wzrostu firmy

Robert Stalmach, prezes firmy, komentuje udział w weXelerate: - Potrzebowaliśmy partnera, który jest zainteresowany wsparciem zorganizowanego, sprawdzonego i rentownego biznesu a nie firm na etapie koncepcji. To znaleźliśmy w weXelerate; bardzo fajny dobór startupów z różnych branż i krajów, możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin, kontakty z topowymi markami, super powierzchnia do pracy plus wyjątkowa atmosfera Wiednia - wszystko to razem tworzy doskonałe warunki do szukania, testowania i wdrażania rozwiązań. 

Stalmach podkreśla również, że firma zamierza skorzystać z wiedzy zdobytej podczas udziału w programie weXelerate i zachęca do skorzystania z niej przez startupy na etapie wzrostu i skalowania biznesu. Wśród najważniejszych punktów wymienia między innymi zasady projektowania produktów i growth hackingu, szczególnie pod kątem metod rozwoju i optymalizacji transakcyjnej platformy SaaS.  

Trwa rekrutacja do kolejnej tury akceleracji w weXelerate 

Akcelerator weXelerate łączy duże korporacje ze startupami z całego świata w celu wspólnego działania nad innowacyjnymi projektami, otwierania nowych rynków oraz rozwijania innowatorskich produktów. Koncentruje się on głównie na następujących obszarach i technologiach: media, bankowość, ubezpieczenia, inżynieria, energia/użytkowość, blockchain, AI, mobilność i bezpieczeństwo. 

Podczas każdej edycji Programu 16 dużych korporacji i ponad 50 startupów współpracuje ze sobą aby osiągnąć wymienione cele. Aktualnie prowadzony jest nabór do kolejnej edycji Accelerator Program i trwa do 9 maja 2018. 

Następna edycja Programu rozpocznie się 1 października 2018, a skończy się w połowie stycznia 2019 r. podczas Investor’s Day i Demo Day, dającego startupom możliwość zaprezentowania się potencjalnym klientom, pracownikom oraz inwestorom. Startupy zainteresowane udziałem mogą aplikować do 9 maja 2018 poprzez serwis: https://www.wexelerate.com/apply_now/.