Nexbio: kolejny etap walki o milion dolarów w finale 
Chivas The Venture

Dodane: 20.03.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Startup NEXBIO, zwycięzca drugiej polskiej edycji Chivas The Venture, rozpoczyna przygotowania do walki w globalnym finale tego konkursu. W tym celu założyciel NEXBIO, pojechał do Oksfordu, gdzie wziął udział w specjalnych warsztatach merytorycznych.

fot. materiały prasowe 

Dzięki nim będzie mógł zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo w Los Angeles, gdzie stawką jest dofinansowanie z puli 1 miliona dolarów!  Finał Chivas The Venture  odbędzie się w lipcu 2017 roku w Los Angeles. 

Chivas The Venture to globalna inicjatywa marki Chivas Regal, której celem jest promowanie innowacyjnych startupów, rozwiązujących ważne problemy społeczne. Program zapewnia realne wsparcie finansowe i merytoryczne nowatorskich koncepcji, które mogą zmienić świat. Dzięki Chivas The Venture startupy z całego świata mogą przedstawić swój pomysł na poziomie globalnym i walczyć o dofinansowanie z puli nagród wynoszącej łącznie aż 1 milion dolarów! W tym roku w Chivas The Venture udział wzięło niemal 6 tysięcy startupów ze wszystkich kontynentów. Każdy z 31 krajów biorących udział w programie wyłonił swojego zwycięzcę. 

Polskę reprezentuje NEXBIO. To startup, którego celem jest opracowanie nowatorskich metod wykrywania chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium. Za sterami przedsiębiorstwa stoi biotechnolog,  dr inż. Adam Kuzdraliński. Jego startup skupia się na wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i genetycznych do codziennego użytku. Dzięki temu już na wczesnym etapie rozwoju plonów możliwe będzie stosowanie odpowiednio dopasowanych, skutecznych środków ochronnych. To rozwiązanie ograniczy stosowanie pestycydów i zwiększy bezpieczeństwo upraw. Proponowany przez nich model produkcji żywności to połączenie rolnictwa przemysłowego  i ekologicznego. Wykorzystując najlepsze cechy tych dwóch najpopularniejszych form produkcji żywności, równocześnie niweluje ich wady.  

W finale NEXBIO konkurować będzie między innymi ze startupem Green City Solutions z Niemiec, które zajmuje się walką z zanieczyszczeniem powietrza na terenach miejskich. Ich projekt o nazwie „City Tree” to instalacje składające się ze zmodyfikowanych genetycznie mchów, które pochłaniają smog. Pojedyncza instalacja „City Tree” oczyszcza tyle powietrza co 275 drzew, zajmując jednocześnie o 99% mniej miejsca. Swój pomysł w Los Angeles przedstawi także belgijski BeeOdiversity, który chce badaći chronić środowisko za pomocą pszczół, czeski SENS Foods produkujący żywność nowej generacji, jak np. batony proteinowe zawierające białko pozyskane ze świerszczy czy iDrop Waterz RPA, który może zrewolucjonizować sposób dystrybucji i sprzedaży wody w Afryce.   

Już w maju br. każdy będzie mógł pomóc NEXBIO w walce o dofinansowanie z puli nagród, wynoszącej 1 milion dolarów.  

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem