„Nie bójmy się ryzyka”. Łukasz Wejchert radzi młodym przedsiębiorcom

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Łukasz Wejchert, przedsiębiorca wieloletni prezes Onetu, był gościem spotkania mentoringowego w AIP Business Link. Biznesmen spotkał się z przedstawicielami młodych firm, głównie z branży IT i aplikacji mobilnych.

Łukasz Wejchert, przedsiębiorca wieloletni prezes Onetu, był gościem spotkania mentoringowego w AIP Business Link. Biznesmen spotkał się z przedstawicielami młodych firm, głównie z branży IT i aplikacji mobilnych.

Spotkanie z Łukaszem Wejchertem było częścią cyklu Business Mentoring, w którym znane twarze polskiego i międzynarodowego biznesu doradzają startupom skupionym w AIP Business Link jak rozwinąć firmę i osiągnąć międzynarodowy sukces. Po części otwartej zaproszeni eksperci biorą udział w sesjach indywidualnych, podczas których analizują i przedstawiają swoje propozycje rozwiązań dla konkretnych startupów z AIP Business Link.

Obecni na spotkaniu młodzi przedsiębiorcy pytali głównie o sposoby pozyskiwania funduszy na rozruch firmy oraz o sposoby budowania swojej pozycji na rynku. Łukasz Wejchert pokreślił, że nie ma jednoznacznego przepisu na sukces i że nie należy zrażać się porażkami. Przyznał, że w Polsce wciąż nie ma klimatu do inwestowania w startupy i inne projekty wysokiego ryzyka, przez co rozwijanie innowacyjnych pomysłów jest trudniejsze, niż np. w USA. Zwrócił uwagę, że do osiągnięcia międzynarodowego sukcesu niepotrzebne są szczegółowe i rozbudowane modele biznesowe, jednak polscy inwestorzy są wciąż bardzo zachowawczy i unikają angażowania się w projekty, które jeszcze nie są rentowne. Posługując się przykładem iTaxi biznesmen zaznaczył, że przeżywający obecnie swój rozkwit rynek aplikacji mobilnych jest wciąż bardzo dynamiczny i płynny, przez co rozwijając firmę w tej branży ciężko jest oszacować, kiedy inwestycje zaczną się zwracać i przynosić wymierne zyski.

Łukasz Wejchert po odejściu z Grupy Onet i sprzedaży swoich udziałów w Grupie TVN zajął się inwestowaniem w innowacyjne startupy. Jego najnowszy projekt biznesowy – iTaxi, czyli platforma do zamawiania taksówek przez smartfony, jest rozwijany właśnie w AIP Business Link. Docelowo przedsiębiorca planuje uruchomienie jeszcze co najmniej jednego startupu korzystając z zaplecza i narzędzi oferowanych przez AIP Business Link.

źródło: informacja prasowa