Nie kupuj, leasinguj – marka MUD Jeans wprowadziła nowy model handlu ubraniami

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Holenderska marka MUD Jeans oferuje swoim klientom usługę „Lease A Jeans”, czyli wypożyczanie dżinsów za niewielką miesięczną opłatę. Celem programu jest promowanie filozofii circular fashion.

zdjęcie: facebook.com/MudJeansNL

 

Holenderska marka MUD Jeans wprowadziła do swojej oferty nowy model handlu ubraniami – „Lease A Jeans”, bo tak nazywa się usługa, polega na leasingowaniu dżinsów na jakiś czas.

Marka MUD Jeans oferuje swoim klientom zarówno kupno dżinsów, jak i ich wypożyczenie. W przypadku zainteresowania drugą opcją, klient płaci jednorazową opłatę za członkostwo, która wynosi 29 euro. Następnie przez rok obowiązuje stała miesięczna opłata w wysokości 7,5 euro – dzięki temu możemy wypożyczyć trzy pary dżinsów w danym miesiącu.

Po 11 miesiącach leasingodawca daje nam do wyboru albo pozostawienie sobie dżinsów na własność, albo wymianę ich na kolejną parę w ramach programu „Lease A Jeans”. Istnieje jeszcze jedna opcja – zwrot do sklepu w przypadku, gdy dżinsy są już bardzo zniszczone. Wówczas zostaną one poddane recyklingowi.

Celem programu „Lease A Jeans” jest maksymalne wykorzystanie materiałów będących już w obiegu i dążenie do wprowadzania nowych rozwiązań recyklingowych.