Nie masz czasu na czytanie całych książek? Blinkist wyciągnie z nich to co najważniejsze

Dodane: 21.12.2016

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

– Duże idee w małym opakowaniu – takim hasłem Blinkist promuje swoją usługę, która polega na skracaniu popularnych książek i wyciąganiu z nich najważniejszych treści. Możemy je przeczytać, bądź odsłuchać. Esensję każdej książki poznamy w zaledwe 15 minut.

Zdjęcie główne artykułu by pexels.com

1,5 tys. książek, każda na 15 minut

Już ponad milion użytkowników korzysta z aplikacji Blinkist (dostępnej na platformy iOS i Android), która pozwala wyciągać najważniejsze fragmenty z ponad 1,5 tys. najbardziej popularnych książek na świecie. Dzięki niej nie musimy już czytać kilkuset stron poradników, powieści czy reportaży, a dowiemy się co jest w nich najciekawszego w postaci 15-sto minutowego skrótu.

Wśród kolekcji zredagowanej przez zespół Blinkista znajdziemy m.in. książkę pt. „Eat, Move, Sleep” z 2013 roku, „The Secret of Sleep” wydanej w 2014 roku i tegoroczne wydanie „Smarter Faster Better”. Opis tych książek znajdziemy na liście przygotowanej przez twórców aplikacji. Dowiemy się z niego, dlaczego warto je przeczytać (albo posłuchać). 

Urodziłeś się ciekawskim, zacznij to zaspokajać

Na liście książek skróconych do kilkunastominutowych wersji gotowych do przeczytania, bądź przesłuchania z poziomu aplikacji mobilnych, znajdziemy poradniki o zarządzaniu czasem, zarządzaniu finansami czy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Twórcy aplikacji wychodzą z założenia, że każdy z nas urodził się ciekawskim, dlatego powinien zaspokoić ten głód w najprostszy sposób.

https://youtu.be/SWO-Hedsr8E

Czwórka przyjaciół zdawała egzaminy na uczelni właśnie dzięki temu, że podzieliła się książkami, które trzeba było przeczytać. Znajomi przygotowali dla innych skrót z najważniejszymi informacjami z książki. Tak powstał pomysł na Blinkist, który zrodził się w Berlinie. Twórcy postanowili go zrealizować m.in. przy pomocy akceleratora przedsiębiorczości Deutche Telekomu.

Codziennie jedna książka za darmo

W pomysł na biznes uwierzyli też inwestorzy, którzy w styczniu 2016 roku zainwestowali w niego ponad cztery miliony dolarów. Blinkist pozwala każdemu użytkownikowi na przeczytanie skrótu jednej książki za darmo. Jeśli chce skorzystać z całego zbioru znajdującego się w apllikacji, musi uiścić opłatę w wysokości 49,99 dolarów rocznie albo 79,99 dolarów rocznie, gdy chce słuchać skrótu, a nie go czytać.