Nie masz pieniędzy na czynsz? Domuso zapłaci za Ciebie

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Twórcy tego startupu stworzyli usługę dla właścicieli mieszkań i najemców. Jeśli Ci pierwsi będą mieli problem z zapłatą czynszu, Domuso użyczy im pożyczki. Dzięki temu wynajmujący otrzyma pieniądze zgodnie z terminem, a najemca nie będzie płacił odsetek od niezapłaconego na czas komornego.

Dla lokatorów i wynajmujących 

Zespół Domuso pozyskał właśnie 3,1 mln dolarów finansowania. Tworzy on narzędzie dla dwóch stron procesu najmu mieszkań: dla właściciela lokum oraz lokatorów, którzy chcą w uzgodnionym terminie płacić czynsz. Niestety wiele zdarzeń losowych sprawia, że najmujący mają problemy ze spłatą, a wynajmujący z odzyskaniem należnych im pieniędzy. Problem pomiędzy tymi stronami rozwiązuje Domuso. W jaki sposób?

Domuso pozwala najemcy na wzięcie szybkiej pożyczki m.in. na zapłatę czynszu. Dzięki temu nie będzie zalegał właścicielowi pieniędzy, co uchroni go od pewnych konsekwencji. Lokator pożyczkę będzie mógł zaciągnąć z poziomu strony internetowej, także za jej pomocą będzie mógł przekazać właścicielowi otrzymane środki. Nie taniej byłoby wziąć pożyczkę w banku i za nią spłacić zadłużenie?

Czynsz na raty

Zdaniem twórców Domuso, szybciej sprawę załatwi się w ich serwisie, a to za sprawą krótszego procesu weryfikacyjnego potencjalnych pożyczkobiorców. Domuso chętniej udziela środków na zapłatę czynszu, ponieważ wie dokładnie na co przekazane środki zostaną wykorzystane – najemca także jest zarejestrowany w serwisie i z poziomu serwisu odbiera płatność za najem lokalu.

Kolejnym argumentem dla korzystania z Domuso jest to, że wynajmujący mogą łatwiej odzyskać należne im środki. Zamiast zdobywać nakazy sądowe, przy okazji poświęcając na to czas i środki, może zachęcić lokatora do tego, by zapłacił za czynsz biorąc pożyczkę od Domuso. Ponadto, Domuso udziela także środków na inne czynności związane ze zmianą zamieszkania, np. na przeprowadzkę.

Inwestor

Startup pozyskał właśnie 3,1 mln dolarów inwestycji od anioła biznesu – Davida Kima. Domuso do dziś pozyskało łącznie 7,3 mln dolarów. Z poziomu strony możemy znaleźć listę mieszkań i ich właścicieli, którzy korzystają z serwisu i przyjmują płatności. Startup brał udział w TechCrunch Disrupt NY 2017 Battlefield.