Nie wiesz z kim spotkać się w Dolinie Krzemowej? Skorzystaj z Tindera dla startupowców

Dodane: 18.03.2015

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

O tym, jak przygotować się do wyjazdu do Doliny Krzemowej pisaliśmy ponad dwa lata temu. W poradniku, Paweł Nowak z Presspad, Łukasz Twardowski z Use it Better i Michał Karmiński z EduKoala wskazali, że warto przed podróżą umówić spotkania z tamtejszymi przedsiębiorcami. Dla tych, którzy mogą mieć z tym problem powstał Startuptravels.

Zdjęcie royalty free z Fotolia 

Duńscy studenci stworzyli system dla przedsiębiorców internetowych. Dzięki Startuptravels mogą oni porozmawiać na chacie ze startupowcami z wybranego miasta i jeśli znajdą nić porozumienia, umówić się z nimi na spotkanie. To kolejny przydatny serwis dla przedsiębiorców chcących zasięgnąć opinii doświadczonych ludzi, z różnych miejsc na świecie. Pozyskany w ten sposób feedback pomaga rozwinąć biznes.

Dlaczego warto odwiedzić to miasto

Serwis Startuptravel konstrukcją nie różni się od popularnych serwisów społecznościowych. Na stronie głównej nie znajdziemy jednak wyszukiwarki nazwisk, ale miast poprzez które możemy wyszukać użytkowników serwisu. Projekt jest w fazie beta testów, dlatego potencjalnych rozmówców jest mało. Dlatego, dla ułatwienia, twórcy na stronie głównej wyróżnili miasta, z których pochodzi najwięcej użytkowników serwisu.

Wśród nich znajdziemy Kopengahę (Dania), San Francisco (Stany Zjednoczone) czy Londyn (Wielka Brytania), ale też miejscowości znajdujące się bliżej polski jak np. Berlin. Po wybraniu jednego z dwunastu dostępnych w serwisie miast otrzymamy wgląd do obszernego opisu danego miejsca. Użytkownicy mogą znaleźć w nim wiele cennych informacji, m.in. o tym, co jest najpopularniejszym startupem w danym mieście, czy jakie działają w nim akceleratory i inkubatory biznesu.

Zaproponuj spotkanie przez aplikację

W serwisie znajdziemy również informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz o miejscach co-workingowych, z których możemy skorzystać. Główną zaletą serwisu są profile użytkowników, które pozwalają na przejrzenie informacji o potencjalnym partnerze rozmowy. Możemy zobaczyć czym się zajmuje, w jakiej firmie pracuje i w jakich grupach społecznościowych najchętniej się udziela.

Gdy zainteresuje nas dana osoba, możemy napisać do niej wiadomość z propozycją spotkania. Ważne, aby krótko przedstawić dlaczego chcemy się właśnie z nią spotkać oraz o czym chcielibyśmy porozmawiać. Po pozytywnej odpowiedzi, możemy za pomocą specjalnego formularza zaproponować czas i miejsce spotkania i czekać na akceptację potencjalnego partnera. Nic tylko podróżować i rozmawiać o naszej firmie z mieszkańcami różnych zakątków świata.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem