Niecodzienna aplikacja dla Norwegów powstała w Olsztynie

niecodzienna aplikacja dla norwegow powstala w olsztynie
Udostępnij:
Przygotowana przez agencję Bloomnet aplikacja YOBI pozwoli mieszkańcom Oslo i okolic szybko znajdywać osoby do… sprzątania. Pomysłodawcami start-upu są Polacy mieszkający na co dzień w Skandynawii.

Mieszkańcy Norwegii aplikację YOBI mogą już pobierać na platformach App Store i Google Play. Dzięki programowi, mieszkańcy Oslo i okolic będą mogli wyszukiwać w internecie pracowników do odpłatnego sprzątania, a sama usługa wykonywana byłaby już kilka chwil od momentu złożenia zamówienia. Polscy pomysłodawcy start-upu (prowadzą w Oslo m.in. szkołę językową dla Polaków) zrekrutowali jednocześnie pracowników sprzątających, którzy będą otrzymywać powiadomienia o zleceniach. 

Celem aplikacji YOBI jest ułatwienie usługi sprzątania, która do tej pory wymagała umówienia się z profesjonalną firmą zwykle na dalszy termin. Dzięki YOBI, zamówienie będzie realizowane niemal natychmiast. Obecnie prowadzone są prace nad kolejnymi kategoriami usług, które mogą być świadczone w tym samym modelu. Pomysłodawcy mają w planach ekspansję na inne miasta w krajach skandynawskich.   

Aplikację przygotowała agencja interaktywna Bloomnet z Olsztyna. – Klient zgłosił się do nas z pomysłem, następnie uczestniczyliśmy w dopracowaniu modelu biznesowego, stworzyliśmy identyfikację wizualną, zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy system wraz aplikacją mobilną. Aplikacja wychodzi naprzeciw rosnącemu tempu życia. Dziś nie umawiamy się z kimś na jutro, bo nie wiemy, co będzie jutro. Oczekujemy natychmiastowej reakcji. Od pomysłu do uruchomienia aplikacji minął prawie rok. Z naszej strony w projekt zaangażowanych było pięć osób – mówi Łukasz Dudko, prezes Bloomnetu.

-

Bloomnet – agencja interaktywna powstała w 2009 r. w Olsztynie. Zajmuje się tworzeniem stron www i aplikacji, projektowaniem graficznym oraz przygotowywaniem kompleksowych kampanii wizerunkowych w internecie. Agencja w przeszłości współpracowała z takimi firmami jak m.in. PZU, Westin Hotels czy Roche, tworzyła również strony internetowe i systemy informatyczne dla banków. Firma zajmuje się także tworzeniem wizerunku nowych marek i doradztwem w rozwoju startupów. Swoją siedzibę ma w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.