Niecodzienna aplikacja dla Norwegów powstała w Olsztynie

Dodane: 29.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Przygotowana przez agencję Bloomnet aplikacja YOBI pozwoli mieszkańcom Oslo i okolic szybko znajdywać osoby do… sprzątania. Pomysłodawcami start-upu są Polacy mieszkający na co dzień w Skandynawii.

Mieszkańcy Norwegii aplikację YOBI mogą już pobierać na platformach App Store i Google Play. Dzięki programowi, mieszkańcy Oslo i okolic będą mogli wyszukiwać w internecie pracowników do odpłatnego sprzątania, a sama usługa wykonywana byłaby już kilka chwil od momentu złożenia zamówienia. Polscy pomysłodawcy start-upu (prowadzą w Oslo m.in. szkołę językową dla Polaków) zrekrutowali jednocześnie pracowników sprzątających, którzy będą otrzymywać powiadomienia o zleceniach. 

Celem aplikacji YOBI jest ułatwienie usługi sprzątania, która do tej pory wymagała umówienia się z profesjonalną firmą zwykle na dalszy termin. Dzięki YOBI, zamówienie będzie realizowane niemal natychmiast. Obecnie prowadzone są prace nad kolejnymi kategoriami usług, które mogą być świadczone w tym samym modelu. Pomysłodawcy mają w planach ekspansję na inne miasta w krajach skandynawskich.   

Aplikację przygotowała agencja interaktywna Bloomnet z Olsztyna. – Klient zgłosił się do nas z pomysłem, następnie uczestniczyliśmy w dopracowaniu modelu biznesowego, stworzyliśmy identyfikację wizualną, zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy system wraz aplikacją mobilną. Aplikacja wychodzi naprzeciw rosnącemu tempu życia. Dziś nie umawiamy się z kimś na jutro, bo nie wiemy, co będzie jutro. Oczekujemy natychmiastowej reakcji. Od pomysłu do uruchomienia aplikacji minął prawie rok. Z naszej strony w projekt zaangażowanych było pięć osób – mówi Łukasz Dudko, prezes Bloomnetu.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem