Niezgrani.pl w grupie any7

Dodane: 04.01.2012

Lech Romański

Udostępnij:

Należąca do grupy IQ Partners spółka any7 sfinalizowała zakup bloga Niezgrani.pl. any7 Sp. z o.o. działa w branży elektronicznej rozrywki -prowadzi sklep z kluczami do gier Inmudo.pl oraz rozwija silnik gamifikacyjny wykorzystujący mechanikę z gier komputerowych.

Należąca do grupy IQ Partners spółka any7 sfinalizowała zakup bloga Niezgrani.pl. any7 Sp. z o.o. działa w branży elektronicznej rozrywki -prowadzi sklep z kluczami do gier Inmudo.pl oraz rozwija silnik gamifikacyjny* wykorzystujący mechanikę z gier komputerowych. Blog Niezgrani.pl skierowany jest do miłośników gier  komputerowych, konsolowych, mobilnych oraz społecznościowych. W wyniku przejęcia przez any7 – jak zapowiada Prezes Zarządu spółki – przejdzie on istotne zmiany wizualne oraz funkcjonalne.

Blog Niezgrani.pl powstał w lutym 2010 roku z inicjatywy Jakuba Teppera i Beniamina Durskiego. Obaj mają wieloletnie doświadczenie w pisaniu o grach dla największych serwisów oraz prasy drukowanej. Podstawowym celem projektu Niezgrani.pl było stworzenie alternatywy dla istniejących już witryn i blogów o tej tematyce. Bardzo szybko blog zdobył liczną i stabilną grupę czytelników (ponad 20 tys. unikalnych użytkowników). Kolejnym krokiem pozwalającym na jego dynamiczny rozwój jest wejście w serwis inwestora strategicznego – any7 Sp. z o.o.

Gdy tworzyliśmy Niezgranych, myśleliśmy o całkowicie alternatywnej stronie działającej nonprofit zapełniającej lukę w branży growej. Obecnie widzimy, że istnieje silne zapotrzebowanie na stronę o rozrywce elektronicznej w szerszym ujęciu, dla zupełnie nowych graczy gustujących w tego typu zabawie od niedawna. Nie oznacza to zerwanie z dotychczasową grupą – będziemy patrzeć znacznie szerzej na rynek i odpowiadać na jego potrzeby – mówi Jakub Tepper, jeden z założycieli Niezgrani.pl.Spółka any7 również działa na rynku gier. Rozwija silnik gamifikacyjny o nazwie SnowballEngine, który wykorzystuje mechanikę z gier komputerowych i stanowi unikalne w polskiej skali rozwiązanie technologiczne. Silnik jest możliwy do wdrożenia w różnych typach wirtyn np. w serwisach e-commerce, e-learning, witrynach informacyjnych, serwisach społecznościowych, jak również w działaniach HR. Z drugiej strony, od 2010 roku any7 prowadzi działającą w skali międzynarodowej platfomę cyfrowej dystrybucji (sprzedaży kluczy do gier wideo oraz programów), Inmudo.pl.- Zakup Niezgranych to przyspieszenie realizacji naszej strategii – powiedział Michał Bakuliński, Prezes Zarządu any7 Sp. z o.o. – W planach mieliśmy budowę własnego serwisu o grach, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na jego zakup. Niezgrani to bardzo dobry serwis, który chcemy dalej rozwijać. Aktualnie dokonaliśmy kilku podstawowych poprawek w layoucie i funkcjonowaniu serwisu, w drodze są kolejne rewolucyjne zmiany. Wszystkie mają na celu ułatwienie czytelnikom dotarcie do informacji, a redakcji lepszą prezentację dużej ilości codziennych treści – dodaje.Formalnie spółka any7 istnieje od lipca 2011 roku, kiedy to pozyskała finansowanie od IQ Partners, czołowej spółki o charakterze funduszu venture capital, inwestującej w przedsięwzięcia technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. IQ Partners S.A. posiada pośrednio poprzez swój wehikuł inwestycyjny Ventures Hub Sp. z o.o. 31,97% udział w kapitale zakładowym any7. W portfelu inwestycyjnym IQ Partners są jeszcze dwie spółki odgrywające znaczącą rolę na polskim rynku gier: Gametrade Sp z o.o. oraz Evilport Sp. z o.o. Pierwsza z nich – pod adresem www.gametrade.pl – prowadzi znany każdemu miłośnikowi gier komputerowych serwis ich wymiany. Druga swoje usługi skupia wokół gier typu MMO (Massively Multiplayer Online) i kieruje je do wydawców internetowych (programy afiliacyjne PortMMO) oraz do fanów tego typu gier (źródło gier sieciowych MMOParadise).* Powstawanie silników gamifikacyjnych oparte jest o implementację mechaniki znanej dotąd z gier do pozagrowych aktywności.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem