Nikt nie zadba o twoją firmę lepiej niż ty sam. Dlatego multitasking to pierwsze słowo w startupowym słowniku

Dodane:

Kacper Zieliński Kacper Zieliński

Udostępnij:

Każdy startup codzienną pracą przypomina dobrze prosperującą fabrykę. Ilość zadań do wykonania przez zespół jest na tyle duża, że jedynym kluczem do sukcesu i dalszego rozwoju jest szeroko pojęta wielozadaniowość.

fot. unsplash.com

Rozpoczynając pracę nad platformą Vendo jasno określiliśmy sobie „filary” multitaskingu, które umożliwiają nam prowadzenie portalu 7 dni w tygodniu, praktycznie 24 godziny na dobę.

1. Kreatywny zespół podstawą funkcjonowania projektu

Dobierając współpracowników zadbaliśmy nie tylko o osoby zaangażowane i potrafiące pogodzić codzienne obowiązki z dynamicznym rytmem pracy, ale również o ludzi zróżnicowanych pod względem efektywnych godzin pracy. Część naszego zespołu to osoby, które uwielbiają pracować rano i na pierwsze wiadomości odpisują już przed godziną 5.00, druga połowa zespołu to tzw. „nocne marki”, którzy czuwają nad funkcjonowanie portalu do późnych godzin nocnych.

Vendo jest platformą innowacyjną i w taki sam sposób staramy się traktować nasz zespół, jesteśmy w pełni otwarci na nowe pomysły, a kampanie reklamowe opracowujemy wspólnie. Działania zespołowe pozwalają nam na dotarcie do wielu grup wiekowych i społecznych.

Uważamy, iż kluczem do sukcesu jest zagwarantowanie swojej firmie niezależności od podmiotów zewnętrzych. Facebook, Instagram, YouTube wszystkie media społecznościowe kontrolujemy sami, obserwujemy zachowania naszych użytkowników i staramy się tworzyć treści jeszcze lepiej skierowane do naszych odbiorców. Codzienna obserwacja rynku pozwala nam na tworzenie treści, które docierają do blisko pół miliona osób.

Naszym zdaniem nikt nie zadba o Twoją firmę lepiej niż Ty sam!

2. Dobrze określony cel jest głównym motorem wielozadaniowości 

Wizualizując przyszłość swojej firmy należy bardzo konkretnie określić jakiego efektu oczekujemy po roku działalność, po dwóch latach oraz określić, co będzie nas satysfakcjonować po pięciu latach pracy. Jeśli w jasny sposób sprecyzujemy cel danego projektu to wielozadaniowość będzie naturalnym krokiem w osiągnięciu sukcesu. 

Planując przyszłość Vendo wspólnie wykreowaliśmy wizję z jasno określoną liczbą użytkowników, klientów i ilością castingów odbywanych miesięcznie. Wszystkie działania związane z marketingiem, pozyskiwaniem nowych aktorów/epizodystów oraz kreowaniem przestrzeni dla potencjalnych klientów mają doprowadzić do sytuacji, w której nasza platforma będzie narzędziem ponadgranicznym. 

Idea rozwoju została przedstawiona naszemu zespołowi już pierwszego dnia – od tego czasu każda osoba pracująca w Vendo dokładnie wie do czego zmierzamy. Filmiki promocyjne, posty i inne treści tworzymy na zmianę co sprawia, że każdy tydzień to zupełnie inne spojrzenie na castingi online.

3. Work-Life Balance

Podczas intensywnej pracy warto pamietać o odpoczynku i życiu prywatnym. W naszej firmie ogłosiliśmy tzw „dzień bez telefonu”, każdy pracownik wybiera dzień, w którym jest zupełnie wyłączony i może swobodnie poświęcić się swoim ulubionym czynnościom. Dzięki dbaniu o aktywny odpoczynek naszego teamu, po dniach wolnych otrzymujemy duży zastrzyk nowych pomysłów i pozytywnej energii.

Filary „multitaskingu” to oczywiście kwestia względna bo każdy organizuje pracę według własnych upodobań. Wydaje się nam jednak, że podstawą sukcesu biznesowego jest zaprzestanie postrzegania pracy jako obowiązku. Startup to gra, w której wszystko jest możliwe.

Kacper Zieliński    

Project Manager w Vendo

Pierwsze kroki w branży stawiał w TVN24, gdzie współtworzył programy newsowe i pełnił dyżury produkcyjne. Potem rozpoczął pracę w najlepszym domu produkcyjnym w Polsce. Jako Project Manager w Vendo odpowiada za prawidłowe działanie platformy oraz sprawuje pieczę nad wszystkimi procesami związanymi z jej funkcjonowaniem.