NK sprzedane! Grupa Onet.pl kupuje polski portal społecznościowy

Dodane: 24.11.2014

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Spółka Excolimp Investments Limited, właściciel 73% udziałów Naszej Klasy, kilka miesięcy temu wystawiła na sprzedaż serwis nk.pl. O przejęciu spółki przez Grupę Onet spekulował już Antyweb i Biztok. Informacje się potwierdziły, choć transakcja musi zostać jeszcze zaakceptowana przez UOKiK.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

„Przejęcie NK.pl to świetna szansa, żeby poszerzyć nasze portfolio i czerpać korzyści z obecnego potencjału serwisu w kontekście gier i aplikacji rozrywkowych” komentuje1 newsa Robert Bednarski, CEO Grupy Onet.pl. Zwraca więc uwagę na aspekt rozrywkowy znanego portalu społecznościowego, który ostatnimi latami głównie skupiał się na rozwoju gier. Bednarski uważa, że właśnie takie treści są poszukiwane przez polskich internautów.

Jak radził sobie portal społecznościowy? Wprowadził zmiany i integrację z innymi serwisami, m.in. udostępnił możliwość oglądania filmów na żądanie. Zmienił też podejście do zarabiania na użytkownikach, co miało przynieść wymierne efekty. – Przychody od użytkowników już w tej chwili stanowią więcej niż 50% przychodów NK – mówił w rozmowie z lutego Marcin Biłos, Dyrektor Finansowy i Operacyjny w Nasza Klasa Sp. z o.o.

W lutym bieżącego roku statystyki potwierdziły spadek liczby użytkowników NK.pl. Zainteresowanie serwisem zmalało o 40 proc. Portal gromadził wcześniej 12 milionów użytkowników miesięcznie, a w lutym o pięć mniej. W 2011 roku spółka Nasza Klasa zanotowała 75,3 mln zł przychodów i 17,3 mln zł zysku netto. Jak podaje serwis WirtualneMedia2, aż 47 proc. wpływów firmy pochodziło ze źródeł pozareklamowych.