Nokia oraz hub:raum ogłaszają program dla startupów z obszaru usług komunikacyjnych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Dwóch światowych liderów w obszarach zintegrowanej telekomunikacji i technologii przyszłości, zaprasza startupy z całej Europy do nowego programu: WARP Future Communication. Celem przedsięwzięcia jest rozwój innowacyjnych rozwiązań komunikacyjnych, które ułatwią życie klientom Nokii oraz T-Mobile.

Na zdjęciu: Jakub Probola, Dyrektor Zarządzający hub:raum na region Europy Środkowo-Wschodniej

Startupy zyskają możliwość przyspieszenia rozwoju swojego biznesu, a w przeciągu zaledwie kilku miesięcy, możliwość wejścia na rynek. Wszystko to przy wsparciu silnych korporacji. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie warpaccelerator.com.

WARP Future Communication jest stworzony dla startupów, które mogą wprowadzić innowacyjne rozwiązania do usług komunikacyjnych oraz powiązanych z nimi obszarów, jak np. rozpoznawanie mowy, ochrona rodzicielska, sztuczna inteligencja (AI), czy ‘digital life’, a także tym, które ogólnie wzbogacą komunikację głosową lub video. Program oferuje startupom wszystkie niezbędne narzędzia oraz zasoby potrzebne do rozwoju, skalowania i komercjalizacji ich rozwiązań – zarówno w technicznej jak i biznesowej perspektywie.

WARP Future Communication oferuje startupom „trójkąt mocy”, wynikający z kooperacji trzech silnych podmiotów: Nokii – która dostarcza platformę techniczną, Deutsche Telekom – zapewniającego kanał dystrybucji oraz hub:ram, który oferuje know-how, a także niezbędne narzędzia do skalowania i komercjalizacji produktów.

Zainteresowane startupy mogą wysyłać zgłoszenia przez stronę warpaccelerator.com do 30 kwietnia 2017 roku. Program będzie składał się ze spotkań w Krakowie, pracy zdalnej (podczas której startupy otrzymają indywidualną pomoc i wsparcie ze strony partnerów biznesowych), oraz oficjalnego finału i podsumowania programu na koniec roku. Celem organizatorów jest wyodrębnienie 2-3 startupów, które będą gotowe do szybkiego wejścia na rynek. Zespoły wybrane do WARP Future Communication, będą uczestniczyć w programie bezpłatnie – startupy zachowają całość udziałów oraz prawo własności intelektualnej.

Mile widziane jest, żeby rozwijane usługi były kompatybilne z platformami dostarczonymi przez Nokię i Deutsche Telekom. Startupy wybrane do programu otrzymają wsparcie od inżynierów i doradców technicznych, którzy pomogą przenieść i aktywować rozwiązania na docelowej platformie. Dodatkowe informacje, materiały oraz webinaria dotyczące wybranej platformy będą dostępne na stronie programu: warpaccelerator.com.

– Dzisiaj nasz biznes skupiony jest nie tylko na realizacji nadzwyczajnych wymagań technologicznych, ale także wokół tego jak technologia jest wdrażana i wykorzystywana. Nokia wspiera swoich klientów w identyfikacji nowych, interesujących zastosowań, które mogą przynieść źródła dochodów, jako dodatek do możliwości szybkiego wdrożenia aplikacji i usług, a także skalowalności oraz wydajności operacyjnej. Cieszymy się z możliwości współpracy z hub:raum w ramach programu rozwoju dla startupów, będąc w czołówce twórców innowacyjnych usług – mówi Susanne Fettig, Head of Global Customer Business Team Deutsche Telekom, w Nokii.

– Wierzymy, że wyzwania przed którymi stajemy na co dzień, wymagają od nas budowania strategicznych partnerstw z innymi korporacjami.  Umożliwi to wspólne realizowanie akceleracji projektów oraz pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie wiedzy i technologii. Te natomiast doprowadzą do wypracowania nowoczesnych zastosowań. Wspólne i otwarte poszukiwanie innowacji z uznanym partnerem biznesowym, może skutecznie pomóc w lepszym wykorzystaniu wysiłków korporacji, na rzecz zaspokajania oczekiwań i potrzeb klientów. Dlatego program  WARP Future Communication jest tak wyjątkowy – daje startupom możliwość szybkiego wejścia na rynek, przy wsparciu dwóch dużych korporacji – Deutsche Telekom i Nokii – wyjaśnia Jakub Probola, Dyrektor Zarządzający hub:raum na region Europy Środkowo-Wschodniej.