NoRedInk – popracuj nad gramatyką

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W świecie technologii przechowywania plików w chmurze, kupowania produktu jednym wpisem na Twitterze czy mierzenia pulsu za pomocą palca, lampy i aparatu smartfonu, zapomina się o podstawowych problemach młodzieży. Pewien nauczyciel z Chicago Jeff Scheur postanowił rozwiązać jeden z nich.

W świecie technologii przechowywania plików w chmurze, kupowania produktu jednym wpisem na Twitterze czy mierzenia pulsu za pomocą palca przyłożonego do lampy i aparatu smartfonu, zapomina się o podstawowych problemach młodzieży. Pewien nauczyciel z Chicago Jeff Scheur postanowił rozwiązać jeden z nich.

NoRedInk jest portalem, dzięki którym będziemy mogli rozwijać swoje umiejętności pisarskie oraz sprawdzać, czy znamy zasady gramatyki. Jak zauważył Scheur, większość uczniów poza szkołą poświęca czas na korzystanie z Twittera czy pisanie SMS-ów, gdzie swoboda dotycząca treści jest ograniczona. Wszyscy wiemy, że SMS jest krótką formą wiadomości i dlatego zazwyczaj skracamy ją jak najbardziej to możliwe. Posty na Twitterze są ograniczone do 140 znaków, co również nie pozwala na pisanie wielu zdań złożonych. Gdzie w dobie mediów społecznościowych znaleźć sposób na poprawę jakości wypowiadanych słów oraz treści pisanej?

NoRedInk przynosi korzyści dla obu stron: nauczyciela i ucznia. Student może poznać gramatykę od przyjaznej dla niego strony, ponieważ zdania testowe są układane na podstawie jego zainteresowań. Dyrektorzy oraz nauczyciele mają możliwość w klarowny sposób śledzić, z czym ich podopieczni mają największe trudności i co należy poćwiczyć albo ponownie wyjaśnić. Plusem jest to, że dany temat z języka angielskiego możemy powtarzać ile chcemy, a zdania testowe nie będą nigdy się powtarzać.

źródło: mashable.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem