Norwegowie kupili polską firmę. SMSAPI rozwinie się zagranicą

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Norwedzy z Link Mobility Group kupili za 16 milionów euro polską spółkę ComVision, która odpowiada za markę SMSAPI. Dzięki tym środkom rodzima firma rozwinie się na zagranicznych rynkach i ściągnie do Polski technologię RCS.

Na zdjęciu: Wojciech Kaczmarek, prezes ComVision | fot. materiały prasowe 

540 mln wysłanych wiadomości  

– Od początku istnienia firmy chcieliśmy zbudować silną markę SMSAPI, która finalnie została liderem komunikacji mobilnej w Polsce. Nasz zgrany zespół, wysokie aspiracje i wytrwałość sprawiły, że z sukcesem wyszliśmy również za granicę, świadcząc usługi dla podmiotów w Europie i na świecie – mówi prezes ComVision Wojciech Kaczmarek. Dodaje, że dołączenie do Norwegów pozwoli jego spółce na dynamiczny rozwój i przyśpieszy tempo osiągnięcia ostatecznego celu jakim jest uzyskanie pozycji lidera w Europie.  

Przy tej okazji przedstawiciele firmy z Gliwic chwalą się jej wynikami. Od 2004 roku, kiedy to powstała spółka, stworzyli narzędzie do masowej wysyłki SMS-ów SMSAPI, które obecnie obsługuje 40 procent rodzimego rynku A2P. Świadczą usługi między innymi dla Jeronimo Martins, ING Banku Śląskiego, PGE i ponad 6 tysięcy innych polskich i zagranicznych klientów. Dodają, że w minionym roku za pośrednictwem ich platformy klienci wysłali 540 mln wiadomości, a ta liczba rośnie rok do roku o kilkadziesiąt procent.

Technologia RCS

– Akwizycja spółki ComVision to dla nas powód do dumy. To wiodący polski dostawca rozwiązań komunikacyjnych w branży mobilnej. Od teraz opracowane przez SMSAPI zaawansowane technologie będziemy mogli oferować w ramach Link na innych rynkach europejskich – mówi dyrektor generalny Link Mobility Group Arild Hustad.

Dodaje, że jego przedsiębiorstwo posiada już szerokie portfolio rozwiązań komunikacyjnych, którymi planuje dzielić się z ComVision. W efekcie polska spółka uzyska dostęp do bezpośrednich połączeń z operatorami GSM w większości europejskich krajów oraz będzie mogła wprowadzić do Polski najnowsze rozwiązanie komunikacji mobilnej, jakim jest RCS będące poniekąd połączeniem SMS-ów z MMS-ami.