Notable podejmie się cyfryzacji lekarskich notatek. Startup pozyskał 3 miliony dolarów

Dodane: 08.05.2018

Karolina Halik

Udostępnij:

Notable, startup digitalizujący wizyty lekarskie poprzez automatyczne zapisywanie i aktualizację elektronicznych kart zdrowia, wprowadza swój pierwszy produkt na Apple Watch. Ułatwi pracę lekarzom, którzy spędzają zbyt dużo czasu na papierkowej robocie.

fot. unsplash.com

Silna konkurencja na rynku medycznym

Kilka dni temu informacja o tym, że Suki, konkurencyjny startup pozyskał finansowanie o wysokości 20 milionów dolarów. Notable nie chce pozostać w cieniu i ogłasza, że po inwestycji Greylock Partners, Maverick Ventures i 8VC o wysokości 3 milionów dolarów jest wreszcie gotowy do zaprezentowania swojego pierwszego produktu dla Apple Watch. 

Założyciele startupu szacują, że sprawy administracyjne i prowadzenie kart zdrowia pacjentów zajmuje lekarzom blisko 10 godzin tygodniowo. Notable planuje znacznie skrócić ten czas. Rozwiąże również odwieczny problem, jakim jest odszyfrowywanie notatek. 

Narzędzie będzie dostępne jako white-label, który wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego i rozpoznawanie głosu do rejestrowania interakcji lekarzy z pacjentami oraz porządkowania informacji w dokumentacji medycznej. 

Głos zamiast ekranu

Zanim zespół podjął się pracy nad rozwiązaniem, przyjrzał się ponad 2000 interakcjom lekarzy z pacjentami. W tym czasie zbadał on najczęstsze i najbardziej uciążliwe problemy, z jakimi borykali się specjaliści. Z projektu wykluczyli oni kolejne ekrany i aplikacje, które wymagałyby dodatkowej nauki.

Zamiast nich wykorzystali potężne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, wearables, interfejsy głosowe. Największym wyzwaniem dla zespołu okazało się przetwarzanie danych, jednak ich doświadczenia z poprzednich firm, takich jak Mint.com, QuickBooks, TurboTax, ClimateCorp i Blend, nie pozostawiają wątpliwości, że zostanie ono pomyślnie rozwiązane. 

Zespół ze startupowym doświadczeniem 

Zespół odpowiedzialny za Notable został wyodrębniony z innej inwestycji Greylock Partners – startupu o nazwie Blend. Pranay Kapadia, były szef produktu w Blend, powiedział, że pomysł na nową firmę przyszedł mu do głowy kiedy słyszał jak jego żona uskarża się na różne aspekty pracy lekarza. Razem z mężczyzną do nowej inicjatywy przystąpili Justin White, head of engineering, oraz Adam Ting, product designer.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem