Notion Capital zainwestuje w startupy 120 mln dolarów

Dodane: 23.07.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Notion Capital uruchamia nowy fundusz o wartości 120 milionów dolarów. Ze środków mogą skorzystać startupy działające w modelu Saas i oferujące rozwiązania business-to-business. Fundusz inwestycyjny pomoże innowacyjnym spółkom zdobyć pozycję lidera.

120 mln dolarów dla spółek Saas B2B

Londyński fundusz inwestycyjny typu venture capital Notion Capital ogłosił uruchomienie nowego funduszu o wartości 120 milionów dolarów. Z jego pomocy będą mogły skorzystać europejskie startupy, rozwijające projekty oparte o model Saas, czyli software as a service. Polega on na udostępnieniu oprogramowania użytkownikom za pośrednictwem chmury, dzięki czemu usługobiorca nie musi instalować aplikacji na konkretnym urządzeniu, a może mieć do niej dostęp z każdego komputera połączonego z internetem.

Na zdjęciu Jos White | fot. kadr z YouTube

Ponadto twórcy Notion Capital zastrzegają, że będą inwestować jedynie w te młode firmy, które oferują rozwiązania dużych problemów business-to-business. Jak podaje serwis TechCrunch, rynek usług w chmurze jest atrakcyjny dla inwestorów, ponieważ jego wartość szacuje się obecnie na 150 miliardów dolarów, a zaledwie 5% wszystkich inwestycji jest angażowanych w spółki z Europy.

Notion Capital pomoże zdobyć pozycję lidera

Zdaje się więc, że zespół Notion Capital za cel biznesowy obrał sobie dobrze rokującą „niszę”. Jos White, współzałożyciel funduszu, twierdzi, że rynek usług w chmurze i produktów opartych o model Saas jest dopiero w fazie rozwoju i dodaje, że startupy, z którymi Notion Capital podejmie współpracę oprócz wsparcia finansowego, mogą liczyć na pomoc merytoryczną. Stephen Chandler, partner zarządzający funduszem, dodaje, że Notion Capital zamierza pomóc dobrze rokującym startupom stać się liderami w branży.

Notion Capital, wspierany przez Europejski Fundusz Inwestycyjny i British Business Bank powstał w 2008 roku. Dotychczas organizacja zaangażował się w 33 projekty, w tym Tradeshift, NewVoiceMedia, CurrencyCloud, DueDil, AdBrain i Trustev.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem