Novakid z tytułem najlepszej platformy ESL dla dzieci w Europie

Dodane: 22.06.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Firma konsultingowa i badawcza J’son & Partners opracowała przegląd rynku szkół, które nauczają języka angielskiego metodą ESL (English as a Second Language). Szkoła języka angielskiego Novakid otrzymała najwyższe noty wśród platform ESL dla dzieci, które działają w oparciu o model indywidualnych lekcji z lektorem.
Firma J’son & Partners przeanalizowała w ramach badania „English Language Learning Market, 2021. ESL for Kids: Online-Schools and Trends” ponad 90 globalnych i lokalnych szkół internetowych o różnych modelach biznesowych. Eksperci oszacowali, że do końca 2021 r. globalny rynek nauki ESL online będzie wart 10 miliardów dolarów, a segment edukacji dla dzieci – 3 miliardy dolarów. Warto dodać, że do od stycznia do czerwca 2021 r. z nauki języka angielskiego (zarówno w formie tradycyjnej nauki, jak i dzięki innowacyjnym rozwiązaniom online) skorzystała rekordowa liczba 1,7 miliarda uczniów.

Popularność języka angielskiego w Europie

Według przytoczonego badania Europa to region o najwyższym poziomie znajomości języka angielskiego, w którym około 97 proc. uczniów szkół średnich w Europie uczy się języka angielskiego. To nie tylko efekt zmian społecznych i kulturowych, ale również wieloletniej pracy europejskich instytucji na rzecz promowania wielokulturowości i wielojęzyczności. Z nauki języka angielskiego jako drugiego języka najchętniej korzystają Niemcy, Francja i Rosja, a kraje o najwyższym poziomie znajomości języka angielskiego (ponad 80 proc.) to Norwegia, Dania i Szwecja. Z kolei Rosja, Turcja i Ukraina to państwa, w których językiem angielskim posługuje się jedynie 12-16 proc.

– Praca zdalna, zapotrzebowanie na specjalności STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics – nauka, technologia, inżynieria, matematyka) w erze cyfrowej oraz studia online na dowolnie wybranej specjalności z perspektywą uzyskania pracy oferowanej przez największe światowe uniwersytety i firmy technologiczne, stymulują rozwój rynku nauki języków obcych. A angielski jest niekwestionowanym faworytem w komunikacji transgranicznej – mówi Svetlana Vodianova, CEO J’son & Partners Consulting.

Wyniki startupu Novakid

W stworzonym raporcie eksperci J’son & Partners skupili się na platformach do nauki języka angielskiego online dla dzieci (0-14 lat), oferujących indywidualne zajęcia z lektorem. Analizie i ocenie poddano internetowe szkoły ESL z 36 krajów europejskich.

Szkoła Novakid, która swoją główną europejską siedzibę ma w Krakowie, zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby aktywnych uczniów (na 27 konkurentów), poziomu wykształcenia nauczycieli i doświadczenia lektorów (na 20 konkurentów). Szkoła zajęła drugie miejsce w takich kategoriach, jak ocena nauczycieli wśród uczniów (na 22 konkurentów) oraz zadowolenie nauczycieli (na 22 konkurentów). Ponadto, platforma Novakid zajęła pierwsze miejsce na podstawie opinii klientów w sklepach z aplikacjami (wśród 21 konkurentów), drugie miejsce na podstawie rankingu wyszukiwania w Google Trends oraz pierwsze miejsce na podstawie zmian pozycji w Google Trends w latach 2020-21 (na 40 konkurentów).

– Od początku pandemii covid-19 obserwujemy wzrost popularności zajęć z języka angielskiego online dla dzieci. Liczba użytkowników nadal rośnie i prawdopodobnie będzie wciąż rosła w tempie wykładniczym. To efekt powszechnej dostępności platform edukacyjnych i popularności edukacji zdalnej. Kolejnym głównym czynnikiem napędzającym ten wzrost jest międzynarodowa, niepisana umowa o traktowaniu języka angielskiego jako globalnego, co sprawia, że rodzice chętnie inwestują w naukę języków swoich dzieci, by w przyszłości umożliwić im lepszy start na rynku zawodowym – mówi Max Azarov, założyciel Novakid.

Plusy nauczania online

Światowa popularność wirtualnego uczenia się nie jest zaskoczeniem. Stanowi niedrogą i skuteczną alternatywę dla tradycyjnych szkół językowych i prywatnych tutorów, czyniąc edukację bardziej dostępną dla szerokiego grona osób. Pod wieloma względami edukacja zdalna może być bardziej produktywna niż klasyczna nauka. Badania pokazują, że nauka online jest efektywna i wydajna, ponieważ umożliwia uczniom pracę we własnym tempie i powtórki materiału przez tak długi czas, jak to konieczne. Z kolei nowoczesne narzędzia analityczne, takie jak uczenie maszynowe, służą do monitorowania postępów i pomagają tak personalizować program nauczania, by był skrojony na miarę dla każdego ucznia.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem