Nowa aplikacja Sway, trafia do pakietu Microsoft Office

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Aplikacja Sway trafia do rodziny produktów Microsoft Office. Do tej pory ze Sway w wersji preview, mogli korzystać jedynie zapisani (zaproszeni) użytkownicy. Teraz po Sway mogą sięgnąć posiadacze kont Microsoft, a także użytkownicy legalnych wersji pakietu Office 365.

Sway otwiera nowy rozdział w historii prezentacji multimedialnych i stanowi rozwinięcie trendu określanego jako „digital storytelling” („cyfrowe opowiadanie historii”). Aplikacja umożliwia tworzenie interaktywnych prezentacji, raportów czy newsletterów, słowem: atrakcyjnych i wartościowych treści. Pozwala połączyć w spójną całość różny kontent multimedialny: obrazy, teksty, video oraz inne. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi Sway użytkownicy mogą w szybki i łatwy sposób tworzyć estetyczne i przejrzyste prezentacje multimedialne na ekranie swojego urządzenia (komputera, smartfona i tabletu), a następnie dzielić się nimi ze znajomymi, czy prezentować je przed publicznością.

fot. kadr z YouTube

– Zmienia się sposób w jaki żyjemy, pracujemy, komunikujemy się. Microsoft tworząc przyszłościowe rozwiązania pomaga lepiej organizować codzienne życie i pracę. Sway jest tego przykładem – nowa aplikacja pozwala w intuicyjny sposób wyrazić siebie, zaprezentować różne informacje niezależnie od czasu, miejsca, w którym się znajdujemy, czy tez urządzenia na którym pracujemy – mówi Anna Białobłocka, dyrektor Działu Application and Services w polskim oddziale Microsoft.

Jak zacząć swoją przygodę ze Sway? Wystarczy zalogować się na witrynie www.sway.com bądź odszukać kafelek Sway pośród aplikacji programu Microsoft Office. Później można już tworzyć własny Sway: nadać mu tytuł i dodawać poszczególne elementy multimedialne na kartę. Możemy wykorzystywać pliki tak jak dotychczas zarówno z naszego dysku twardego, z OneDrive, ale także bezpośrednio z wyszukiwarki lub mediów społecznościowych oraz wielu innych. Gdy Sway będzie gotowy możemy podzielić się nim z rodziną, znajomymi czy współpracownikami. Wystarczy kliknąć opcję Udostępnij. Internetowa wersja aplikacji Sway wykorzystuje serwery Microsoft, pozwalając na renderowanie projektów multimedialnych w bezpiecznej chmurze obliczeniowej. Do stworzenia profesjonalnej prezentacji w Sway nie jest wymagana znajomość języków skryptowych, czy zasad tworzenia stron www.

Prezentacje zaprojektowane w Sway można bez żadnych problemów odtworzyć i edytować na różnych urządzeniach z zachowaniem jakości i dostosowaniem do rozmiaru ekranu. Sway wykorzystuje metodę WYSIWYG (What You See Is What You Get), dzięki czemu użytkownik projektujący prezentację na bieżąco widzi na swoim ekranie rezultaty, które będą zbliżone do efektu końcowego.

Sway z powodzeniem sprawdza się w różnych środowiskach. Z nowego kreatora prezentacji Microsoft może korzystać zarówno sektor edukacji (uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy), jak również biznes (Sway umożliwi przedsiębiorcom tworzenie prezentacji i raportów, newsletterów, a także interaktywnych cenników czy kart menu). Sway z pewnością ucieszy również konsumentów czy bloggerów, którzy dzięki kilku pięknym i szybko zaprojektowanym slajdom, będą mogli dzielić się z innymi swoim hobby, wspomnieniami z wakacji, kolażami cyfrowymi czy interesującymi ich projektami. Stworzenie swojego osobistego Sway zajmuje dosłownie kilka chwil.

Aplikacja Sway dostępna na stronie internetowej Sway.com oraz jako dedykowana aplikacja na system operacyjny Windows 10 na komputery osobiste oraz tablety. Osługuje obecnie 39 języków, wliczając w to język polski. Z kolei Sway na urządzenia iPhone oraz iPad zlokalizowany jest w 29 językach, w tym również po polsku. Sway na system operacyjny Windows 10 dostępny jest już na ponad 200 rynkach na świecie, z kolei z aplikacji dedykowanej urządzeniom iPhone oraz iPad mogą korzystać użytkownicy na ponad 100 rynkach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem