Nowa firma? Sfinansowanie wyposażenia biura jest prostsze niż myślisz

Dodane: 17.09.2018

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Dobre komputery, profesjonalny projektor, szybkie drukarki, meble – każdy startupowiec potrzebuje odpowiedniego sprzętu i wyposażenia, by móc sprawnie pracować albo zrobić odpowiednie wrażenie na kontrahentach, inwestorach, pracownikach. Jak sfinansować taką inwestycję, kiedy firma dopiero startuje?

Startup kojarzy się z firmą „garażową”, która może rozwijać się szybko przy bardzo niewielkich kosztach. W rzeczywistości stworzenie produktu, który „zmieni świat”, wymaga bardzo dużo pracy, a do tego nie jest tanie. Trudno obyć się choćby bez sprawnego sprzętu komputerowego, czasem niezbędne jest w pełni wyposażone biuro. Jak sfinansować takie wydatki na starcie?

– W przypadku mojej firmy kredyt bankowy nie wchodził w grę, bo działamy krócej niż rok. Finansowanie z banku jest drogie i niedostępne bez historii finansowej firmy. Dlatego szukałem finansowania dostępnego dla startupów, wygodnego i bez zbędnych formalności. Najlepszym rozwiązaniem okazał się leasing online. Takie narzędzie na polskim rynku oferuje SimplyLease – mówi Karol Kaliszczak, szef Global Systems, startupu tworzącego oprogramowanie komputerowe.

Co to jest SimplyLease?

SimplyLease to usługa świadczona przez dostawcę finansowania dla firm – Siemens Financial Services. Umożliwia ona wyleasingowanie sprzętu IT, mebli, RTV/AGD oraz maszyn i urządzeń o wartości od 1000 zł do 50 000 zł. W przeciwieństwie do tradycyjnego leasingu, finansowanie można uzyskać bez wychodzenia z domu i wizyty w oddziale banku czy innej instytucji finansowej. Wszystko odbywa się przez Internet. Usługa jest skierowana także do startupów. Finansowanie może uzyskać firma dowolnej wielkości – wystarczy, że została zarejestrowana na terenie RP, a jej właściciel ma dobrą historię kredytową – regularnie spłacał kredyt albo kartę kredytową.

– Leasing online od SimplyLease można porównać do wynajmu długoterminowego. Zamawiamy sprzęt i zamiast od razu zapłacić całą sumę, spłacamy tylko raty, czyli de facto finansujemy go ze środków obrotowych. Tak jak w przypadku tradycyjnego leasingu, raty możemy odliczyć od podatku, a na końcu wykupić używany sprzęt za niewielkie pieniądze – mówi Cezary Zbierzchowski, szef działu Digital Sales w Siemens Financial Services, odpowiedzialny za rozwój SimplyLease.

Jak ubiegać się o leasing z SimplyLease?

Jak wskazuje nazwa usługi – proces jest prosty – wystarczy kilkanaście minut i kilka kliknięć.

– Leasing w SimplyLease można wziąć bezpośrednio w sklepie internetowym, który udostępnia usługę. Wystarczy wybrać przedmiot, który chcemy wyleasingować, a jako formę płatności wskazać SimplyLease. Zostaniemy wtedy przekierowani do aplikacji – mówi Kamil Kornak, właściciel firmy Kuplaptopa.pl, który oferuje SimplyLease w pełni zintegrowany ze swoim systemem sprzedaży.

Z SimplyLease można też skorzystać, kontaktując się z działem handlowym firmy oferującej sprzęt. – Po rozmowie z przedstawicielem handlowym i zebraniu podstawowych danych od klienta, na jego adres mailowy wysyłany jest link przekierowujący do aplikacji, w której kontynuowany jest proces wnioskowania – mówi Roman Żuchowski, właściciel firmy Bema Meble, sprzedającej meble biurowe.

Z SimplyLease wyleasingujemy nie tylko laptopa i meble do biura. Usługę oferuje m.in. KÄRCHER, gdzie można zakupić wysokiej jakości sprzęt do czyszczenia, np. myjki ciśnieniowe, czy firma Spaceone Sp. z o.o. sprzedająca profesjonalne projektory multimedialne i ekrany. Natomiast w Megamedia.pl wyleasingujemy sprzęt AGD, a w Megamajster.pl – narzędzia dla majsterkowiczów.

Decyzja w 15 minut

Algorytm w aplikacji SimplyLease błyskawicznie bada historię kredytową właściciela firmy. W celu weryfikacji tożsamości wystarczy przelać 1 zł na wskazane wcześniej konto. Informację o przyznaniu leasingu trafia do przedsiębiorcy online w niecałe 15 minut, a umowa jest przesyłana kurierem. Po jej podpisaniu wyleasingowany sprzęt zostanie wysłany na adres dostawy.

Jakie jeszcze zalety ma SimplyLease? Przede wszystkim minimalizuje ryzyko, że dostawa nie zostanie zrealizowana. – Współpracę z Siemensem mogą nawiązać wyłącznie wiarygodne firmy. Klient, który leasinguje przez SimplyLease ma pewność, że otrzyma produkt zgodnie z umową. Po podpisaniu umowy leasingowej Siemens Financial Services dokonuje pełnej płatności za sprzęt, a klient płaci jedynie raty leasingowe – mówi Roman Żuchowski, właściciel firmy Bema Meble.

SimplyLease zmniejsza też ryzyko popełnienia błędu podczas wprowadzania danych dotyczących leasingowanego produktu – opis sprzętu wypełniany jest automatycznie, na podstawie cech produktu oznaczonych na stronie sklepu.

– Jeżeli chcemy wyleasingować customizowany sprzęt, musimy go zwykle opisać we wniosku o finansowanie. Bywa to skomplikowane, a ewentualna pomyłka może zakończyć się odrzuceniem wniosku lub, co gorsza, dostawą sprzętu nie spełniającego naszych oczekiwań. Dlatego w bardziej skomplikowanych zamówieniach – w moim przypadku to był customizowany laptop – automatyczne wypełnienie opisu przez sklep internetowy Kuplaptopa.pl okazało się sporym ułatwieniem – mówi Karol Kaliszczak ze startupu Global Systems.

Więcej szczegółów na temat SimplyLease oraz kalkulator kosztów usługi leasingu można znaleźć na stronie www.SimplyLease.pl.

Siemens – międzynarodowy know-how

Siemens Financial Services jest częścią międzynarodowej grupy Siemens. Na polskim rynku działa od niemal 20 lat, wspierając firmy między innymi poprzez oferowanie krótko- i długoterminowego finansowania na każdym etapie ich rozwoju. Nowym startupom, które właśnie rozpoczynają swoją działalność, firma może zaproponować leasing do 50 tys. zł. Z kolei przedsiębiorstwom, które chcą znaleźć kapitał na nowe maszyny lub urządzenia Siemens Financial Services oferuje tradycyjny leasing, pożyczkę oraz wspomniany już SimplyLease. Wśród usług, jakie świadczy firma znaleźć można również faktoring, który odblokowuje potrzebne środki finansowe i zwiększa bieżącą płynność, umożliwiając kolejne inwestycje.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem