Nowa hulajnoga Segway-Ninebot sama dojedzie do stacji dokującej w celu naładowania

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Nowa hulajnoga Segway-Ninebot sama dojedzie do stacji dokującej w celu naładowania

Udostępnij:

Na imprezie w Pekinie w zeszłym tygodniu chińska firma skuterowa Segway-Ninebot Group zaprezentowała trzy nowe produkty. Najciekawszy z tej grupy był bez wątpienia KickScooter T60, hulajnoga która wykorzystuje AI do kierowania się z powrotem do stacji ładującej.
Firma twierdzi, że rozpocznie pilotaż produktów w następnym kwartale, a harmonogram komercjalizacji zostanie zrealizowany na początku przyszłego roku. – Problem dla operatorów skuterów polega na lepszym utrzymaniu skuterów przy niższych kosztach – powiedział prezes firmy Ninebot, Gao Lufeng.

Odstraszyć może koszt. Biorąc pod uwagę, że „inteligentna” hulajnoga byłaby znacznie droższa, bo kosztowałaby około 1400 dolarów – to kilkukrotnie więcej niż jego bardziej podstawowe jednostki. Ale oświadczenie dyrektora uwzględnia koszt ręcznego zbierania skuterów w celu ich naładowania. Oczywiście zarządzanie tymi dwoma różnymi czynnikami będzie nieco równoważące dla operatorów skuterów.

W czasach, gdy roboty dostawcze stały się tematem przewodnim w dyskusji o nowych technologiach, pojawia się również kwestia legalności chodnika dla pojazdu samobieżnego –  nawet takiego zaprojektowanego do pokonywania stosunkowo krótkich odległości.

Firma nie przedstawiła zbyt wielu szczegółów, ale film, który pojawił się na YouTube, pokazuje flotę T60 w akcji. W krótkim filmie promocyjnym hulajnogi wydają się być półautonomiczne, a pracownik kontroluje je zdalnie za pomocą komputera stacjonarnego.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem