Nowa inicjatywa społecznościowa prosto z Węgier

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zuppaa, nowa platforma społecznościowa, dostępna w języku angielskim i językach lokalnych, która oferuje wyjątkowe na rynku możliwości społecznej samorealizacji, ogłosiła swoją ekspansję w Europie Środkowej.

Zuppaa, nowa platforma społecznościowa, dostępna w języku angielskim i językach lokalnych, która oferuje wyjątkowe na rynku możliwości społecznej samorealizacji, ogłosiła swoją ekspansję w Europie Środkowej.

Cyfryzacja osobowości spowodowała pojawienie się jeszcze jednego trendu. Otóż rozpowszechnione dane doprowadziły do fragmentaryzacji jednostki i, co ważniejsze, do utraty jej unikalności. Kolejnym krokiem powinna być więc platforma, na której elementy osobowości składają się w jedną całość i pokazują pełny obraz. Właśnie w tym celu powstały witryny pełniące funkcję integratorów treści społecznościowych.

Najnowszą tego typu inicjatywą jest węgierska Zuppaa, z początku funkcjonująca jako elektroniczna wizytówka, a w drodze międzynarodowego rozwoju przekształcona w platformę społecznościową. Głównym celem Zuppy jest wsparcie networkingu i pomoc w nawiązywaniu współpracy pomiędzy osobami o podobnych poglądach. Oprócz tego dostarcza narzędzia, pozwalające użytkownikom na efektywne zarządzanie swoją obecnością w mediach społecznościowych i tworzenie nowych treści, podczas gdy koncepcja MyProject umożliwia wspólną pracę nad projektami.

– Jestem przekonany, że każdy z nas chce zaprezentować się jako osoba wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Tym osobom, które nie czują się pewnie w kreowaniu własnego wizerunku w sieci, Zuppaa w łatwy sposób pozwala na stworzenie atrakcyjnego profilu w trzech prostych krokach. Poprzez integrację treści z różnych platform społecznościowych oraz możliwość umieszczania postów bezpośrednio na Zuppie, użytkownicy mogą w kreatywny sposób zaprezentować swoje prace i zainteresowania. Nasz serwis intensywnie się rozwija i jest dostępny w wielu wersjach językowych, w tym także w polskiej – powiedział Csaba Jóri, CEO platformy Zuppaa.

Podobnie jak większość serwisów społecznościowych, Zuppaa udostępnia przestrzeń, w której kreatywne osoby mogą odkryć nowe sposoby wyrażenia siebie i pokazania swoich umiejętności. Oferuje także oferuje narzędzia, które pozwolą im na łatwe zarządzanie swoim wirtualnym wizerunkiem. W przeciwieństwie do innych portali, Zuppaa umożliwia interakcje między użytkownikami w znacznie szerszym zakresie, bez względu na to czy ich celem jest odnalezienie odpowiednich ludzi, zaprezentowanie się, czy też uczestniczenie we wspólnych projektach. Platforma ta opiera się na następujących funkcjach:

  • Summaa – podobnie jak tablica, Summaa jest miejscem, gdzie użytkownicy mogą zamieszczać zdjęcia, filmiki i posty. Jednakże, w odróżnieniu od tradycyjnych, znanych nam z innych portali tablic, tu pojawia się każda treść z portali społecznościowych, z których korzystamy i które przyłączyliśmy do Zuppy, niezależnie od tego czy treści te są generowane przez nas, czy też przez osoby, które obserwujemy. Funkcja ta pozwala na organizowanie pojawiających się postów, przenoszenie ich na tablice wybranych projektów, czy też dodawanie postów do listy „Interesujące”, którą również można modyfikować.
  • Tablica projektów – na tablicy Projektów możemy zapisać swoją dotychczasową pracę, zrealizowane projekty i inne związane z konkretnym tematem treści. Dzięki funkcji „przeciągnij i upuść” można wprowadzać treści z istniejących już tablic Projektów i Summa, a także dodawać zupełnie nowe elementy. Układ dodawanych postów można łatwo modyfikować.
  • Multi blogging –każda tablica Projektów ma swój unikalny kod URL. Umożliwia to wstawianie postów, zdjęć i filmów, dodawanie istniejących już treści, a także przenoszenia treści między dwoma blogami.
  • Interesujące posty – Możemy zbierać interesujące nas posty na osobnej tablicy oraz porządkować je, dzięki czemu w dowolnym momencie mamy dostęp do naszych ulubionych zdjęć i filmów.
  • Funkcja rekomendacji – Zuppaa posada funkcję spersonalizowanych rekomendacji, która pozwala na odkrywanie potencjalnie interesujących nas treści. Bazując na informacjach dostarczanych przez użytkownika, pokazuje profile osób o podobnych zainteresowaniach i doświadczeniu.
  • SEO – pozwala na zarządzanie swoim profilem pod kątem optymalizacji wyników w wyszukiwarce, dzięki czemu pojawia się on na szczycie listy wyszukiwania.

źródło: informacja prasowa