Nowa integracja aplikacji Kahoot! z platformą Zoom zaktywizuje uczestników spotkań online

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Nowa integracja aplikacji Kahoot! z platformą Zoom zaktywizuje uczestników spotkań online

Udostępnij:

Kahoot!, marka specjalizująca się w globalnych platformach edukacyjnych, ogłosiła dziś, że przystępuje do współpracy z platformą Zoom. Celem jest wdrożenie aplikacji Kahoot!. Integracja ta ułatwi uczestnictwo w spotkaniach online, korzystanie z edukacyjnych treści Kahoot! oraz prezentowanie przygotowanych materiałów.

Aktywne uczestnictwo i współpraca

Aktualnie komunikacja zdalna stosowana jest coraz częściej zarówno w celach towarzyskich, jak i naukowych czy zawodowych. Aktywne uczestnictwo w spotkaniach online stało się kluczem do efektywnej współpracy, zdobywania wiedzy i nawiązywania kontaktów. W czasach, gdy wiele firm nadal działa zdalnie lub wdraża model hybrydowy, integracja aplikacji Kahoot! z platformą Zoom ułatwi liderom budowanie relacji w zespołach i motywowanie ich członków. Wszystko to dzięki interaktywnemu systemowi e-learningowemu opartemu na grach Kahoot!.

Aplikacja Kahoot! dla Zoom umożliwia użytkownikom granie w quizy wraz z innymi uczestnikami spotkania bez konieczności opuszczania platformy lub korzystania z drugiego urządzenia. Liderzy mogą motywować swoje zespoły podczas spotkań, prezentacji i wydarzeń wirtualnych.

Wyzwól potencjał w każdej wideorozmowie

Dzięki aplikacji Kahoot! osoba prowadząca prezentację może wykorzystać siłę przyjaznej rywalizacji i zabawy do zwiększenia aktywności wszystkich uczestników. Użytkownicy mogą przeprowadzać ankiety mające na celu sprawdzenie wiedzy i zebranie opinii, stymulować kreatywne myślenie za pomocą chmur słów i zachęcać innych do zabierania głosu. Wystarczy wykorzystać ankiety, pytania otwarte i wiele innych rozwiązań. Dzięki funkcji burzy mózgów organizacje mogą zbierać pomysły i przenosić współpracę na wyższy poziom.

Prowadzący mają natychmiastowy dostęp do danych i raportów z kahootów, co pozwala na reagowanie w czasie rzeczywistym w oparciu o interakcje uczestników i odpowiedzi na prezentowane treści. Mogą oni również udostępniać gry Kahoot! jako samodzielne wyzwania innym użytkownikom, którzy nie mogli wziąć udziału w konferencji na żywo. Ciekawym rozwiązaniem jest także wysyłanie ich do wszystkich uczestników, by mogli ćwiczyć i poprawiać swoje wyniki. Zwiększy to ich zaangażowanie i zoptymalizuje przyswajanie wiedzy.

Nowa generacja nauki, pracy i zabawy

– Komunikacja wideo stała się integralną częścią utrzymywania łączności w organizacjach oraz wśród rodziny i przyjaciół. Zoom jest przy tym jedną z najpopularniejszych platform, na której nasi użytkownicy mogą prezentować i grać w quizy, a także prowadzić interaktywne prezentacje z wykorzystaniem platformy Kahoot! – komentuje Eilert Hanoa, dyrektor generalny Kahoot!.

 – Jesteśmy podekscytowani wdrożeniem aplikacji Kahoot! dla Zoom oferującej łatwo dostępne, spójne rozwiązanie, dzięki któremu wprowadzanie aktywnego uczestnictwa i skutecznej nauki do wszelkiego rodzaju wideorozmów jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ponieważ coraz więcej pracodawców i osób indywidualnych korzysta z elastyczności systemów zdalnych lub hybrydowych, platformy wspierające budowanie wartościowych relacji online będą kluczowe dla rozwoju rynku pracy – podkreśla Ross Mayfield, Product Lead, Zoom Apps & Integrations, Zoom. Dzięki aplikacji Kahoot! dla Zoom nasi użytkownicy mogą łatwo zmienić każde spotkanie Zoom w dynamiczne i interaktywne doświadczenie edukacyjne, którego uczestnicy szybko nie zapomną.