Nowa inteligentna opaska od Jawbone ma ułatwić płatności mobilne

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Na rynku pojawi się nowa inteligenta opaska dedykowana sportowcom. Ta użyteczna biżuteria została wyprodukowana przez amerykańską spółkę Jawbone i ma pomóc osobom prowadzącym zdrowy tryb życia w dokonywaniu płatności. Czy opaska zainteresuje użytkowników?

fot. jawbone.com

Elegancka, funkcjonalna i pomaga utrzymać zdrowy tryb życia

Nowo wyprodukowana opaska Jawbone UP4 to połączenie elegancji, prostoty i nowych technologii. Ten trzeci element zapewnia biżuterii całą swą funkcjonalność. Posiadacze opaski przy jej użyciu będą mogli dokonać zbliżeniowych płatności. Dotyczy to jednak tylko osób posługujących się kartami kredytowymi oferowanymi przez American Express. W innym przypadku opaska będzie jedynie dobrze wyglądającym gadżetem.

Działanie nowoczesnej biżuterii jest proste i żeby spełniła założenia należy wykonać jeden łatwy krok. Jest nim konieczność zalogowania się do aplikacji UP udostępnianej przez Jawbone, przy użyciu tych samych loginów i haseł, które służą do obsługi karty kredytowej American Express. W ten sposób, urządzenie zostanie zsynchronizowane z rachunkiem karty. Czy udostępnianie hasła do karty kredytowej opasce Jawbone nie jest ryzykowne?

Prowadź trening i płać jednocześnie

Korzystanie z opaski Jawbone UP4 jest bezpieczne dla użytkowników, ponieważ numer karty kredytowej, który został zintegrowany z aplikacja UP jest zaszyfrowany. Jak działają płatności przy użyciu gadżetu? Opaska wyposażona jest w technologię NFC, które umożliwia dokonywanie zbliżeniowych płatności. Żeby dokonać zakupu, wystarczy tylko przyłożyć nadgarstek do terminala. Co ważne, przy dokonywaniu transakcji posiadacze UP4 wciąż będą korzystać z tych samych rabatów przypisanych karcie American Express.

Jak twierdzi producent, opaska jest dedykowana sportowcom, wiec korzystając z niej podczas treningu będą dokonywane pomiary tętna, temperatury i oddechu. Twórcom zależało na stworzeniu produktu, dzięki któremu osoby uprawiające np. jogging będą mogły podczas biegania wstąpić do sklepu po butelkę wody, bez konieczności posiadania przy sobie portfela, czy smarftona. Gadżet niebawem powinien być dostępny w sprzedaży.

Poprzednie wersje sprzętu kosztują 99 i 179 dolarów i są do kupienia na stronie producenta. Amerykańska spółka Jawbone z siedzibą w San Fransisco oferuje swoje produkty w 40 krajach na całym świecie. Ich misją jest dostarczanie rozwiązań, które pomagają ludziom po przez dokonywanie spersonalizowanych pomiarów ciała i otoczenia w zasypianiu, poruszaniu się i zdrowym jedzeniu.