Nowa inwestycja IQ Partners

Dodane: 31.07.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Portfel IQ Partners S.A. powiększył się o kolejną spółkę. Za pośrednictwem swojego wehikułu inwestycyjnego InQbe sp. z o.o. fundusz zainwestował w spółkę iFood sp. z o.o. Zbuduje ona serwis, który za pośrednictwem internetu pozwoli dobrać i zaplanować indywidualną dietę dopasowaną do trybu życia...

Portfel IQ Partners S.A. powiększył się o kolejną spółkę. Za pośrednictwem swojego wehikułu inwestycyjnego InQbe sp. z o.o. fundusz zainwestował w spółkę iFood sp. z o.o. Zbuduje ona serwis, który za pośrednictwem internetu pozwoli dobrać i zaplanować indywidualną dietę dopasowaną do trybu życia i aktywności swoich klientów.

Następnie tak przygotowaną dietę można będzie zamówić – w formie gotowych posiłków lub kompletu składników do ich przygotowania. Uruchomienie serwisu planowane jest na przełomie 2012 i 2013 roku. Pomysłodawcy nie chcą jeszcze zdradzać jego nazwy. Przekroczenie progu rentowności szacowane jest na drugie półrocze 2013 roku, w tym samym czasie planowany jest również debiut spółki na rynku NewConnect.

iFood sp. z o.o. to kolejna inwestycja IQ Partners w obszar internetu związany z branżą gastronomiczną. Wcześniej fundusz (również za pośrednictwem InQbe sp. z o.o.) zainwestował w spółkę Czerwony Widelec S.A. prowadzącą platformę internetową, umożliwiającą użytkownikom indywidualne lub grupowe zamawianie posiłków.

źródło: informacja prasowa