Nowa inwestycja przynosi wyszukiwarki e-commerce Prefixboxa do Polski

Dodane: 19.11.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Prefixbox, firma zajmująca się programowaniem wyszukiwarek e-commerce zasilanych przez sztuczną inteligencję, dostaje wsparcie finansowe od Euroventures potrzebne do  wkroczenia na polski rynek e-commerce.
Firma Prefixbox dostała 500 tys. euro od renomowanej środkowoeuropejskiej firmy inwestycyjnej Euroventures, jako część większego projektu pozyskiwania kapitału. Węgierski startup Prefixbox przeznaczy kwotę na rozwój produktu i wsparcie międzynarodowej ekspansji. Firma początkowo planuje wkroczyć na rynki Europy Środkowej, zaczynając od Polski.

Ta inwestycja dodała startupowi pewności potrzebnej do dalszego rozwoju wyszukiwarek dla sklepów internetowych. Dzięki wyszukiwarkom Prefixbox dochody sklepów internetowych generowane przez użytkowników wyszukiwarki wzrastają nawet o 47%. Ponadto ulepszają one doświadczenia klienta. Wyszukiwarki grają coraz ważniejszą rolę  w błyskawicznie rozwijającej się branży e-commerce i w Polsce nie jest inaczej.

– Ta inwestycja to kluczowe wydarzenie w historii Prefixbox. Dzięki niej firma rozwinie się szybciej niż dotychczas, powiększymy kadrę, i wkroczymy na rynki e-commerce w Europie Środkowej, zaczynając od Polski. Dotychczas świetnie nam się współpracowało z naszymi polskimi klientami. Dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że otworzymy siedzibę także w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie naszym polskim klientom możliwie najlepszych warunków współpracy, a także zapewnienie możliwie najlepszych wyszukiwarek e-commerce polakom – mówi Istvan Simon, prezes firmy Prefixbox.

Dzięki powyższemu wsparciu finansowemu Prefixbox otworzy biuro w centrum Warszawy, gdzie najpierw powstanie dział sprzedaży i obsługi klienta, w celu zaspokojenia potrzeb i zapewnienia możliwie najlepszej obsługi polskim klientom. Ponadto celem jest także zapewnienie najlepszych wyszukiwarek e-commerce.

Prefixbox posiada klientów z ponad 9 krajów. Polscy klienci firmy to m. in. Taniaksiazka.pl, Cyfrowe.pl lub Militaria.pl. Startup był także uznany w badaniu rynkowym Gartner’a dotyczączm wyszukiwarek handlowych (2019 Market Guide for Digital Commerce Search).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem