Nowa nagroda specjalna w konkursie „Wyścig po kapitał”

Dodane: 10.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W związku z nawiązaniem współpracy z Polsko Amerykańską Radą Współpracy organizatorzy Konkursu „Wyścig po Kapitał” postanowili przedłużyć okres przyjmowania zgłoszeń do 20-tego września.

W związku z nawiązaniem współpracy z Polsko Amerykańską Radą Współpracy organizatorzy Konkursu „Wyścig po Kapitał” postanowili przedłużyć okres przyjmowania zgłoszeń do 20-tego września. Najbardziej innowacyjne firmy sektora MŚP mogą w dalszym ciągu zgłaszać swoje projekty w ramach II Kategorii Konkursu 1,5 mln EUR na przyspieszenie. Ponadto menadżerowie firm, które rozwijają innowacyjne produkty, poszukują źródeł finansowania i planują wprowadzić je na rynek międzynarodowy mogą rywalizować o nową nagrodę specjalną – udział w programie US-Poland Innovation Hub i zwolnienie z opłat udziału w programie w wysokości 5000 USD.

Główną nagrodą w II Kategorii konkursu „Wyścig po kapitał” jest inwestycja w wysokości do 1,5 mln Euro, którą otrzyma najbardziej innowacyjna i perspektywiczna firma poszukująca kapitału na przyspieszenie swojej ekspansji rynkowej.

Nagrodę specjalną tj. udział w ekskluzywnym programie US-Poland Innovation Hub oraz zwolnienie z opłat programowych w wysokości 5000 USD, może otrzymać każda firma biorąca udział w konkursie. Jury będzie brało pod uwagę najbardziej innowacyjnej firmy, posiadające plany rozwoju na rynku międzynarodowym.

I etap programu Innovation Hub odbędzie się w Polsce natomiast II etap, mający na celu nawiązanie przez firmę kontaktów z amerykańskimi inwestorami, partnerami biznesowymi i klientami, odbędzie się w Dolinie Krzemowej w USA. W ramach programu zwycięzcy poznają know-how z obszaru budowania strategii globalnego rozwoju przedsiębiorstwa, marketingu, zarządzania, prowadzenia negocjacji międzynarodowych etc., które przekażą im amerykańscy i polscy eksperci z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach.

Nabór wniosków w II Kategorii Konkursu 1,5 mln EUR na przyspieszenie trwa do 20 września. Ideą konkursu Wyścig po Kapitał organizowanego przez Secus Wsparcie Biznesu i Park Naukowo- Technologiczny Euro-Centrum jest promowanie działań i kreatywnych pomysłów, osób fizycznych oraz przedsiębiorstw z sektora MŚP, które mają innowacyjne pomysły lub technologie i poszukują finansowania ich rozwoju. Nabór w I Kategorii Konkursu „200 tyś. Euro na start” upłynął 20 lipca.

Dokumenty aplikacyjne oraz szczegóły dotyczące warunków udziału w II edycji Konkursu znajdują się na www.wyscigpokapital.pl.

źródło: informacja prasowa