Nowa odsłona konkursu dla biznesów działających w turystyce

Dodane: 03.07.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Można zgłaszać się już do konkursu „Nowe technologie w turystyce – Tech.Travel Award”, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas XXII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2014. Jego organizatorami są firma MT Targi Polska – gospodarz targów oraz Polska Organizacja Turystyczna. Misją konkursu jest poszukiwanie i promocja innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla turystyki. Produkty należy zgłosić do 30 września br. poprzez dedykowaną konkursowi stronę www.tech.travel.

Nowe technologie są coraz szerzej wykorzystywane w turystyce. Dzięki nim rozwija się cały sektor, zwiększa się także konkurencyjność podmiotów działających na tym rynku. 28 listopada, w Dniu Nowych Technologii, czyli drugim dniu najbliższej edycji Targów TT Warsaw, będzie można zapoznać się z nowościami w tym zakresie. Konkurs „Nowe technologie w turystyce – Tech.Travel Award” to inicjatywa firmy MT Targi Polska oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, która premiuje innowacyjne rozwiązania i zachęca do ich wdrażania w turystce.

Adresaci konkursu

Konkurs skierowany jest do firm, organizacji, instytucji i innych podmiotów, których produkty ułatwiają podróżowanie, usprawniają zarządzanie i umożliwiają promocję polskich firm i regionów turystycznych. Ma on również przybliżyć przedsiębiorcom z sektora turystycznego najlepsze dostępne rozwiązania technologiczne. Intencją organizatorów jest także pokazanie firmom z sektora nowych technologii potencjału branży turystycznej. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki.

Kategorie konkursowe

Produkty można zgłaszać w trzech konkursowych kategoriach: aplikacja mobilna, serwis internetowy oraz rozwiązanie innowacyjne/ niestandardowe. Komisja konkursowa dokona oceny zgłoszonych produktów biorąc pod uwagę praktyczną przydatność produktu, jego innowacyjność na rynku, wykorzystanie nowoczesnych technologii, dostosowanie do urządzeń mobilnych, a także wykorzystanie potencjału mediów społecznościowych.

Zgłoszenia i nagrody

Do udziału może zgłosić się każda firma, która wypełni formularz rejestracyjny i zgłosi produkt w jednej kategorii. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września br. poprzez stronę www.tech.travel, a udział w konkursie jest nieodpłatny. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas pierwszego dnia Targów TT Warsaw 2014, tj. 27 listopada br.

Każdy z laureatów poszczególnych kategorii konkursowych otrzyma: certyfikat jakości, logo konkursu Tech.Travel Award z prawem wykorzystywania przez rok oraz pakiet usług promocyjnych. Dodatkowo zostanie przyznana Specjalna Nagroda Ministra Sportu i Turystyki. Więcej informacji o konkursie, formularze rejestracyjne oraz regulamin znajdują się na stronie www.tech.travel.