Nowa spółka w portfelu mAkceleratora inwestuje w roboty

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Należący do mBanku fundusz zainwestował w Digital Teammates – firmę tworzącą oprogramowanie pomagające firmom w automatyzacji rutynowych zadań. Digital Teammates (Cyfrowi Współpracownicy) z siedzibami w Warszawie i Łodzi zajmuje się wdrażaniem technologii RPA (Robotic Process Automation).

Zespół DT tworzy grono doświadczonych menedżerów IT i operacji. Spółka prowadzi obecnie szeroko zakrojoną rekrutację, tworząc miejsca pracy w najbardziej innowacyjnym sektorze gospodarki. Docelowo w Digital Teammates pracować będzie około 200 osób, z czego duża część w Łodzi.

Roboty budowane przez firmę z portfela mAkceleratora będą wspierać pracowników poprzez wykonywanie monotonnych i powtarzalnych procesów – wprowadzając lub kopiując dane, pisząc maile i pracując z dokumentami. Technologie klasy RPA nie wymagają wprowadzania zmian w systemach IT, z którymi się integrują. Korzystają one z istniejących aplikacji dokładnie w ten sam sposób, jak wyszkolony pracownik.

– Co ważne, stosowanie tego rozwiązania podnosi wydajność pozostałych pracowników, pozostawiając im zadania, w których są i będą niezastąpieni – wymagające wyszukiwania skomplikowanych zależności, podejmowania decyzji i dbania o klientów. Technologia powoduje, że w procesie jest mniej błędów, a sam czas jego trwania istotnie się skraca – mówi Robert Gnieździa, prezes Digital Teammates.

Zgodnie z założeniami funduszu mAkcelerator, Digital Teammates pierwsze zlecenie otrzymał właśnie od mBanku, gdzie obecnie cztery roboty skrupulatnie wykonują powierzone im zadania. Spółka nie ma obecnie konkurencji na polskim rynku, a zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże – szczególnie w sektorze bankowym, ubezpieczeń, a przede wszystkim w centrach usług wspólnych, gdzie ogromne ilości danych są ręcznie kopiowane przez pracowników.

mAkcelerator to pierwszy fundusz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którego celem jest rozwój i komercjalizacja najnowocześniejszych technologii. Jego budżet na rozwój nowoczesnych technologii wynosi 50 mln euro, czyli ponad 200 mln zł. Fundusz inwestuje w młode firmy, które z czasem staną się partnerami dla instytucji finansowych na całym świecie. Partnerami zarządzającymi mAkceleratora są doświadczeni menedżerowie, wywodzący się z mBanku: Jarosław Mastalerz i Wojciech Chmielewski.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem