Nowa technologia SLED w telewizorach realme

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Nowa technologia SLED w telewizorach realme

Udostępnij:

Branża technologiczna od wielu lat zachwyca się technologią QLED. Czy wkrótce równie popularne stanie się konkurencyjne rozwiązanie od chińskiego producenta?

Przez długi czas telewizory z technologią QLED były synonimem świetnej jakości obrazu, ale w końcu na rynku ma pojawić się alternatywa dla tego rozwiązania. Chodzi o nowy inteligentny telewizor od marki realme, która bazuje na całkiem nowej technologii SLED.

Czym jest SLEC? Panel SLED wykorzystuje inny rodzaj podświetlenia niż białe podświetlenie panelu LCD, czy też niebieskie światło wykorzystywane w technologii QLED, która wykorzystuje kropki kwantowe, aby emitować kolor czerwony lub zielony. W przypadku SLED mamy diody w trzech kolorach (czerwonym, zielonym i niebieskim), co pozwala na wierne odwzorowanie barw przy wykorzystaniu polaryzatorów oraz specjalnej warstwy ciekłokrystalicznej.

Realme

Pierwszy telewizor wykorzystujący tę technologię to propozycja od realme – 55-calowy ekran zapewniająca 108 proc. pokrycia palety kolorów NTSC. Inteligentny telewizor ma być także wyposażony w kontrolowane światło Bluelight i posiada certyfikat marki TUV Rheinland.

Jesteśmy ciekawi, czy  ten produkt stanie się konkurencją dla marek, które na tworzeniu świetnych telewizorów zdążyły zjeść zęby.