Nowe pokolenie innowatorów w nowej normalności – Poland 2.0 Summit 2021

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Nowe pokolenie innowatorów w nowej normalności – Poland 2.0 Summit 2021

Udostępnij:

Po długiej przerwie od wydarzeń na żywo, społeczność entuzjastów innowacji i świata biznesu już 30 października spotka się w Warszawie podczas 7 edycji Poland 2.0 Summit. To pierwsza stacjonarna konferencja studencka od marca 2020 roku.

Poland 2.0 Summit to wyjątkowa okazja, podczas której polscy studenci europejskich uczelni takich jak University of Oxford, Cambridge, Copenhagen Business School czy Bocconi University spotkają się w Warszawie by dyskutować o nowych technologiach, przedsiębiorczości i roli młodych w tworzeniu „Polski 2.0.” W tym roku porozmawiają o m.in. innowacjach w służbie zdrowia, technologii blockchain, kryptowalutach i bankowości centralnej oraz konieczności wprowadzenia w Polskich firmach strategii przyjaznych środowisku.

Po burzliwym okresie pandemii, młodzi świetnie zdają sobie sprawę z konieczności szybkiej adaptacji do zmieniającej się rzeczywistości. „Jesteśmy świadomi, że przed naszym pokoleniem stoi wiele wyzwań, choćby zmiany klimatyczne. Dlatego już teraz tworzymy własne projekty, zakładamy biznesy i organizujemy ruchy społeczne. Świat się zmienia, a my razem z nim – jesteśmy pokoleniem 2.0,” mówi Oliwia Puto, studentka prawa na Kings College London oraz członkini komitetu organizacyjnego konferencji.

Większość studentów spędziła zeszły rok na zajęciach zdalnych, wielu z nich zostało też dotkniętych przez wydarzenia takie jak Brexit czy dynamiczną sytuację polityczną w Polsce. Coroczna konferencja to okazja dla społeczności Poland 2.0 na długo wyczekiwane spotkanie, wymianę zdań i budowanie planów na kolejne miesiące. Podczas konferencji młodzi będą mieć też okazję bezpośrednio zetknąć się ze światem biznesu, w tym z przedstawicielami Boston Consulting Group – głównego partnera strategicznego konferencji.

Dzięki współpracy z polską platformą konferencyjną Gridaly, transmisja z wydarzenia będzie bezpłatnie dostępna pod adresem: https://poland20.gridaly.com (wymagana wcześniejsza rejestracja).