Nowość w Rano Zebrano. Od poniedziałku odbiór zakupów prosto od rolnika także z Coolomatu

nowosc w rano zebrano od poniedzialku odbior zakupow prosto od rolnika takze z coolomatu
Udostępnij:
Warszawski serwis RanoZebrano.pl, jako pierwszy internetowy targ żywności pochodzącej od rolników z Mazowsza, wprowadził opcję odbioru zakupów z Coolomatów. Warszawa jest pierwszym miastem w Europie, w którym jedzenie od lokalnych wytwórców można kupić przez internet i odebrać z Coolomatów.

– Jesteśmy pierwszą firmą łączącą rolników z Mazowsza z warszawiakami, która umożliwia samodzielny odbiór zakupów z chłodzonych terminali do odbioru żywności – mówi Przemek Sendzielski, założyciel Rano Zebrano. – Pozostajemy oczywiście przy dostawach bezpośrednio do domów klientów w większości dzielnic Warszawy. Coolomaty to dodatkowa opcja, dająca klientom swobodę wyboru pory i miejsca odbioru zakupów bez konieczności oczekiwania na kuriera. Wychodzimy naprzeciw ludziom mobilnym i aktywnym – dodaje Sendzielski.

Nowa forma odbioru zakupów od Rano Zebrano to atrakcyjna opcja dla tych, którzy cenią wolność i brak zobowiązań, a jednocześnie chcą zdrowo żyć. Zamiast czekać na kuriera pod wskazanym adresem, mogą odebrać zakupy jadąc na basen, siłownię czy jogę lub też w drodze powrotnej z pracy do domu. Zamówienia złożone przez klientów Rano Zebrano przyjeżdżają do terminala w wybranym dniu dostawy i oczekują na odbiór od godziny 18:00, do 11:00 dnia następnego. Klient otrzymuje wiadomość sms z kodem umożliwiającym otwarcie właściwej skrytki, a także wiadomość email. Jeśli ktoś wie, że nie zdąży przyjść po swoje zakupy w podanym przedziale czasowym, może przedłużyć czasu odbioru. Wystarczy kontakt na infolinię firmy Coolomat.

– Zależy nam na tym, by nasze maszyny były łatwo dostępne dla mieszkańców dużych osiedli, w tzw. „sypialniach”, więc ustawiamy je w punktach, do których jest łatwo dojechać samochodem, rowerem czy dojść na piechotę. Nasze Coolomaty to szczególnie wygodna opcja dla osób, które pracują w centralnej części Warszawy, zaś mieszkają na jej obrzeżach lub miejscowościach podwarszawskich. Zakupy można odebrać po pracy, wracając do domu na Bemowo, Ursynów, Włochy, Bielany czy Targówek – mówi Marcin Warzocha, prezes firmy Coolomat Sp. z o. o.

Obok nabiału, wędlin, chleba i przetworów, na portalu www.ranozebrano.pl znajdziemy świeże sezonowe warzywa i owoce. Zamówienie można odebrać w Coolomacie bez względu na rodzaj produktów i wielkość zakupów. Produkty wymagające przechowywania w temperaturze chłodniczej, czekają w lodówkach, zaś te, które tego nie wymagają – w zwykłych skrytkach. Koszt odbioru z terminala jest stały niezależnie od kwoty zamówienia i wynosi 5 zł.

– Można zamówić zarówno dynie, śliwki jak i bułki, jajka czy zsiadłe mleko i odebrać je o dowolnej porze w określonym przedziale czasowym. Nie trzeba czekać w domu na dostawcę, ani tym bardziej stać w kolejce w sklepie, a do tego zawsze mamy pewność, że zakupy pochodzą od konkretnego, sprawdzonego dostawcy Rano Zebrano – dodaje założyciel Rano Zebrano.

– Współpraca z tak popularnym partnerem jakim jest Rano Zebrano bardzo nas cieszy, szczególnie że w niedługim czasie planujemy rozwój sieci Coolomatów w Warszawie, do kilkudziesięciu maszyn do połowy 2017 roku – dodaje Warzocha.  

– Od rozpoczęcia działalności w kwietniu 2014 roku Rano Zebrano stale wprowadza rozwiązania technologiczne, które ułatwiają dostęp klientów do ekologicznej żywności od lokalnych rolników i wytwórców. Dziś można zrobić u nas zakupy jadąc metrem czy podczas wizyty u fryzjera – nasza strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych i umożliwia wykonanie szybkiej płatności w kilka kliknięć. Teraz naturalne jedzenie można też odebrać w nowoczesnych maszynach samoobsługowych – dodaje Sendzielski.

Coolomaty są zlokalizowane w pobliżu głównych arterii wylotowych z Warszawy w stronę Marek, Izabelina, Truskawia, Pruszkowa, Nadarzyna i Piaseczna, na stacjach benzynowych Statoil. Klienci mają do wyboru 5 maszyn: przy ul. Powstańców Śląskich 90, ul. Josepha Conrada 29B, al. Jana Rodowicza „Anody” 6, al. Krakowskiej 269, ul. Ludwika Kondratowicza 49. Lista adresów wszystkich Punktów Odbioru Zakupów Rano Zebrano jest dostępna na stronie internetowej www.ranozebrano.pl. Ich odnalezienie ułatwia zintegrowana ze stroną mapa Google.